Elektryzujące Jaworzno
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)English (United Kingdom)
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption

Aktualności


Tworzymy Lokalny Program Rewitalizacji PDF Drukuj
wtorek, 10 listopada 2015 08:47

Rewitalizacja to modne ostatnio określenie, a co konkretnie się za nim kryje? Innymi słowy jest to ożywienie otaczającej nas rzeczywistości - nie tylko infrastruktury i krajobrazu, ale przede wszystkim ludzi. Dodanie im energii i zaproponowanie pomysłów na ich dalszy rozwój. Proces ten następuje etapami - rewitalizacja jest inspirowana przez samorząd, powinna aktywizować i pobudzać mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, wspólnoty mieszkaniowe do twórczego i kreatywnego zmieniania miasta na lepsze, na bardziej przyjazne.

Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Jaworzna, którego celem jest opracowanie planu działań rewitalizacyjnych - projektów, których realizacja korzystnie wpłynie na sytuację w zdegradowanych obszarach miasta. Będzie to druga edycja programu rewitalizacji, pierwsza była realizowana w latach 2007-2013.

Zapraszamy do włączenia się w proces przygotowania nowego programu rewitalizacji. Pomyśl – zaplanuj – podejmij działanie. Wstępnie, po przeprowadzeniu analizy czynników i zjawisk kryzysowych przyjęliśmy, że działania rewitalizacyjne powinny zostać skoncentrowane w trzech częściach miasta: Szczakowej i Pieczyskach oraz w Śródmieściu (obszar Rynku, Małego Rynku oraz Osiedla Tadeusza Kościuszki). Na kolejnych podstronach przedstawiamy opis potrzeb rewitalizacyjnych tych obszarów. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdziecie Państwo zarówno inspirację jak i przyszłe pole do aktywności na rzecz poprawy sytuacji we wskazanych obszarach.

Program i terminarz otwartych warsztatów dostępny jest pod adresem: http://www.jaworzno.pl/pl/nasze_miasto/lokalny_program_rewitalizacji/225/warsztaty.html

 
Nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne PDF Drukuj
czwartek, 05 listopada 2015 11:29

Początkiem grudnia br. Bank Gospodarstwa Krajowego zamierza ogłosić nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Wsparciem objęte będa projekty polegające na wdrożeniu innowacji technologicznych – własnych lub nabytych wyników prac badawczo-rozwojowych. O dofinansowanie ubiegać się będą mogły projekty finansowane kredytem na innowacje technologiczne. Kredyt na innowacje technologiczne przyznawany jest na zasadach komercyjnych przez banki współpracujące z Bankiem Gospodarstwa Krajowego przy udziale własnym kredytobiorcy min. 25%. Dofinansowanie w formie dotacji – „premii technologicznej” otrzymuje się celem spłaty części kredytu technologicznego. Dofinansowaniu podlegają wydatki kwalifikowalne przeznaczone na inwestycję technologiczną. Wsparcie dedykowane jest mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie Polski oraz na zrealizowane przez podmioty zewnętrzne ekspertyzy, studia, koncepcje i projekty związane z inwestycją.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej pod adresem: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/32-wsparcie-wdrozen-wynikow-prac-br-322-kredyt-na-innowacje-technologiczne/

 
Środa z Funduszami Europejskimi dla przedsiębiorstwa na inwestycje proekologiczne PDF Drukuj
czwartek, 29 października 2015 13:40

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sosnowcu organizuje bezpłatne spotkanie informacyjne w ramach cyklu "Środa z Funduszami Europejskimi dla przedsiębiorstwa na inwestycje proekologiczne".

Termin spotkania:04 listopad 2015 r.

Godz. spotkania/szkolenia: 10.00-13.00

Miejsce: Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sosnowcu (siedziba Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) , ul. Jana Kilińskiego 25, 41-200 Sosnowiec.

Tym razem zapraszamy przedstawicieli przedsiębiorstw zainteresowanych pozyskaniem wsparcia z funduszy europejskich na inwestycje proekologiczne. Podczas spotkań, które poprowadzą specjaliści ds. Funduszy Europejskich, przedstawione zostaną najważniejsze założenia, zasady i cele wykorzystywania środków unijnych w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.

Zasady rekrutacji:osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na następujący adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Warunkiem uczestnictwa będzie otrzymanie potwierdzenia drogą e-mail.Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc o udziale w spotkaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Jeżeli ze względu na niepełnosprawność i/lub stan zdrowia potrzebują Państwo określonych warunków uczestnictwa w spotkaniu informacyjnym lub szkoleniu to prosimy o dodatkowy kontakt (32) 72 85 951. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 
„Zasady przygotowania wniosków i realizacji projektów inwestycyjnych w ramach środków Unii Europejskiej. Działanie 3.2 Innowacje w MŚP” - spotkanie informacyjne PDF Drukuj
wtorek, 20 października 2015 11:38

26 października 2015 r. w godz. 10.00-13.00 w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sosnowcu (siedziba Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego), ul. Jana Kilińskiego 25, odbędzie się spotkanie informacyjne, które poświęcone będzie w szczególności zasadom aplikowania o dofinansowanie w ramach Działania 3.2 Innowacje w MŚP z Regionalnego Programu Województwa Ślaskiego 2014-2020.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Potwierdzenie przesłane na adres e-mail będzie warunkiem uczestnictwa w szkoleniu.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/Strony/o-funduszach/szkolenia/Zasady-przygotowania-wnioskow-i-realizacji-projektow-inwestycyjnych-w-ramach-srodkow-Unii-Europejskiej-Dzialanie-32-Innowacje-w-MSP-w-Sosnowcu

 
Ogłoszenie o konkursie - Oś Priorytetowa III „Konkurencyjność MŚP” PDF Drukuj
wtorek, 20 października 2015 11:31

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Chorzowie, ul. Katowicka 47 pełniące funkcję Instytucji Pośredniczącej dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 ogłasza konkurs nr RPSL.03.02.00-IP.01-24-001/15 na dofinansowanie projektów ze środków EFRR w ramach Osi Priorytetowej III „Konkurencyjność MŚP”, Działania 3.2 „Innowacje w MŚP” RPO WSL 2014-2020, obejmujący typ projektów:

1. Wdrożenie i komercjalizacja innowacji produktowych oraz procesowych.

O dofinansowanie mogą ubiegać się: Mikroprzedsiębiorstwa, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa zarejestrowane w CEiDG lub KRS (zgodnie z definicją zawartą w Szczegółowym Opisie Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020), które na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie prowadzą działalność gospodarczą. Konkurs ma charakter zamknięty. Nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów będzie prowadzony od dnia 16.11.2015r. do dnia 11.01.2016r. Wnioski złożone po upływie terminu zamknięcia naboru będą pozostawione bez rozpatrzenia.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie http://rpo.slaskie.pl/lsi/nabor/44

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 68
GoogleNews

Kalendarz

< listopada 2015 >
Pn Wt Ś Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Newsletter

Tereny inwestycyjne

Informator

Zapraszamy do pobrania Elektronicznego Informatora Gospodarczego:

Informator 19

archiwum

Google Analytics

Widżet

Zobacz, Zainwestuj, Zamieszkaj

Prezentujemy folder promujący Jaworzno

Folder w wersji papierowej można pobrać w Wydziale Rozwoju i Polityki Gospodarczej

Promocja RPO

Promocja RPO Województwa Śląskiegowww.jaworzno.pl
Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby
Projekt "Elektryzujące Jaworzno – Promocja potencjału inwestycyjnego miasta" jest współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013


COPYRIGHTS URZĄD MIASTA JAWORZNO | powered by E-PROMOCJA
.