Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Rada Miejska Jaworzna VII kadencji

Rada Miejska jest organem stanowiącym i kontrolnym w gminie.

Rada Miejska jest organem stanowiącym i kontrolnym w gminie. Jej kadencja trwa 4 lata.

Do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy, o ile ustawy nie stanowią inaczej. Do wyłącznej właściwości rady gminy należy m. in. uchwalanie statutu gminy, uchwalanie budżetu gminy oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, uchwalanie programów gospodarczych czy też podejmowanie uchwał w sprawach podatków i opłat lokalnych. Rada gminy decyduje także w sprawach związanych z podejmowaniem współdziałania z innymi gminami, jak również współpracy ze społecznościami lokalnymi, nadawaniem honorowego obywatelstwa gminy czy ustalaniem zasad udzielania stypendiów dla uczniów i studentów.

Wybraną 16 listopada 2014 roku Radę Miejską w Jaworznie stanowi 23 radnych zrzeszonych w czterech klubach: "Jaworzno Moje Miasto", "Prawo i Sprawiedliwość", "Platforma Obywatelska RP" oraz "KW Bernadety Siostrzonek".

Radni Klubu "Jaworzno Moje Miasto" (8)

  • Ewa Zuber
    okręg wyborczy nr 1 (Podłęże, Leopold, Gigant, Podwale, Warpie i Śródmieście)
  • Sebastian Pycia
    okręg wyborczy nr 1 (Podłęże, Leopold, Gigant, Podwale, Warpie i Śródmieście)
  • Jolanta Smoliło-Żabińska
    okręg wyborczy nr 1 (Podłęże, Leopold, Gigant, Podwale, Warpie i Śródmieście)
  • Mariusz Kowalski
    okręg wyborczy nr 2 (Dobra, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Osiedle Stałe, Dąbrowa Narodowa oraz Osiedle Awaryjne)
  • Jerzy Nieużyła
    okręg wyborczy nr 2 (Dobra, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Osiedle Stałe, Dąbrowa Narodowa oraz Osiedle Awaryjne)
  • Marzena Czarny
    okręg wyborczy nr 2 (Dobra, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Osiedle Stałe, Dąbrowa Narodowa oraz Osiedle Awaryjne)
  • Andrzej Węglarz
    okręg wyborczy nr 3 (Pszczelnik, Jeleń, Bory, Byczyna, Jeziorki, Wilkoszyn, Cezarówka Górna i Dolna, Koźmin, Ciężkowice, Pieczyska i Stara Huta)
  • Mariusz Burczy
    okręg wyborczy nr 1 (Podłęże, Leopold, Gigant, Podwale, Warpie i Śródmieście)

Radni Klubu "Prawo i Sprawiedliwość" (7)

  • Renata Gacek
    okręg wyborczy nr 1 (Podłęże, Leopold, Gigant, Podwale, Warpie i Śródmieście)
  • Dawid Domagalski
    okręg wyborczy nr 1 (Podłęże, Leopold, Gigant, Podwale, Warpie i Śródmieście)
  • Marek Migas
    okręg wyborczy nr 1 (Podłęże, Leopold, Gigant, Podwale, Warpie i Śródmieście)
  • Wiesław Więckowski
    okręg wyborczy nr 2 (Dobra, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Osiedle Stałe, Dąbrowa Narodowa oraz Osiedle Awaryjne)
  • Nikodem Motyka
    okręg wyborczy nr 2 (Dobra, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Osiedle Stałe, Dąbrowa Narodowa oraz Osiedle Awaryjne)
  • Anna Lichota
    okręg wyborczy nr 3 (Pszczelnik, Jeleń, Bory, Byczyna, Jeziorki, Wilkoszyn, Cezarówka Górna i Dolna, Koźmin, Ciężkowice, Pieczyska i Stara Huta)
  • Janusz Papuga
    okręg wyborczy nr 3 (Pszczelnik, Jeleń, Bory, Byczyna, Jeziorki, Wilkoszyn, Cezarówka Górna i Dolna, Koźmin, Ciężkowice, Pieczyska i Stara Huta)

Radni Klubu "Jaworznickie Porozumienie Obywatelskie" (7)

  • Barbara Sikora
    okręg wyborczy nr 1 (Podłęże, Leopold, Gigant, Podwale, Warpie i Śródmieście)
  • Grażyna Bogacz-Sokół
    okręg wyborczy nr 1 (Podłęże, Leopold, Gigant, Podwale, Warpie i Śródmieście)
  • Krzysztof Lehnort
    okręg wyborczy nr 2 (Dobra, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Osiedle Stałe, Dąbrowa Narodowa oraz Osiedle Awaryjne)
  • Grzegorz Piętak
    okręg wyborczy nr 2 (Dobra, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Osiedle Stałe, Dąbrowa Narodowa oraz Osiedle Awaryjne)
  • Ewa Głąbik
    okręg wyborczy nr 3 (Pszczelnik, Jeleń, Bory, Byczyna, Jeziorki, Wilkoszyn, Cezarówka Górna i Dolna, Koźmin, Ciężkowice, Pieczyska i Stara Huta)
  • Janusz Ciołczyk
    okręg wyborczy nr 3 (Pszczelnik, Jeleń, Bory, Byczyna, Jeziorki, Wilkoszyn, Cezarówka Górna i Dolna, Koźmin, Ciężkowice, Pieczyska i Stara Huta)
  • Renata Chmielewska
    okręg wyborczy nr 3 (Pszczelnik, Jeleń, Bory, Byczyna, Jeziorki, Wilkoszyn, Cezarówka Górna i Dolna, Koźmin, Ciężkowice, Pieczyska i Stara Huta)

Radny niezależny (1)

  • Marcin Kozik
    okręg wyborczy nr 1 (Podłęże, Leopold, Gigant, Podwale, Warpie i Śródmieście)

Prezydium Rady Miejskiej

  • Wiesław Więckowski - przewodniczący
  • Anna Lichota - wiceprzewodnicząca
  • Ewa Zuber - wiceprzewodnicząca
  • Sebastian Pycia - wiceprzewodniczący

Strona wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Więcej informacji o plikach cookies dostępnych jest pod adresem www.wszystkoociasteczkach.pl

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice