Nowe stawki opłaty targowej

utworzono: 2009-12-29 10:59
— w kategorii: ,

Na grudniowej sesji radni ustalili wysokości stawek opłaty targowej obowiązujące w Jaworznie. Zgodnie z przyjętymi założeniami od handlujących będą pobierane opłaty w wysokości od 1 do 3 zł dziennie. W pozostałych miejscach na terenie miasta opłata targowa będzie wynosić 500 zł dziennie.

Niższe stawki opłaty targowej w wysokości 1 zł dziennie będą obowiązywały na placu targowym Rynek Mały, natomiast na zorganizowanych placach targowych będzie pobierana opłata w wysokości 2 zł dziennie. Z kolei 3 zł dziennie to stawka opłaty targowej dla osób handlujących kwiatami, wieńcami, zniczami i świecami w odległości do 10 m od ogrodzeń cmentarzy.

W pozostałych miejscach na terenie miasta stawka opłaty targowej będzie wynosić 500 zł dziennie, z wyjątkiem 2 tygodni przed Świętami Wielkanocnymi i Bożego Narodzenia. W tym okresie dzienna stawka opłaty targowej wyniesie 10 zł.

- Wprowadzenie takiej regulacji ma zachęcać kupców do prowadzenia drobnego handlu w miejscach, które są odpowiednio wyposażone i przeznaczone do prowadzenia takiej działalności - mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

W tej chwili na terenie miasta funkcjonują cztery zorganizowane place targowe: na os. Stałym, "Manhattan Podłęże" na Leopoldzie, plac pod Kasztanami i przy ul. Grunwaldzkiej w rejonie banku PKO.