Szanowni Czytelnicy,

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie rozpoczyna realizację bibliotecznego projektu „Jak obronić Wawę?”. Celem zadania jest opracowanie pierwszej, jaworznickiej, rodzinnej gry miejskiej z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, w której współczesność połączona zostanie z historią Bitwy Warszawskiej. W opowieści, stanowiącej kanwę scenariusza, znajdą się także wątki dotyczące Jaworzna. W ramach przedsięwzięcia, w dniach 9-10 września br. w godz. 12.00-18.00, w Bibliotece Głównej odbędą się warsztaty informatyczno-techniczne. Uczestnicy zajęć poznają platformę do tworzenia terenowych gier mobilnych oraz nauczą się praktycznej obsługi. Zdobyta wiedza pozwoli na samodzielne tworzenie poszczególnych zadań, przy wykorzystaniu elementów multimedialnych oraz szablonów, które można będzie zmieniać w zależności od potrzeb i koncepcji. Ostatni etap zajęć przewiduje poznanie zasad funkcjonowania modułu z odpowiedziami do gier oraz statystykami, a także modułu służącego do bieżącego monitoringu uruchomionej gry.

Liczba miejsca ograniczona. Szczegóły pod nr tel. 32 751-91-92 wew. 2 230.

Jak obronić Wawę? Warsztaty tworzenia fabuły gry

Natomiast w dniach 11, 14, 15 września 2020 r., o godz. 12.00, w jaworznickiej Bibliotece Głównej odbędą się warsztaty tworzenia fabuły gry, która opierać się będzie na historii i wydarzeniach nawiązujących do Bitwy Warszawskiej, z wątkiem jaworznickim w tle. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się m.in. z podstawami narratologii, będą osadzać poszczególne miejsca rozgrywki na mapie Google, w formie mobilnego szlaku historyczno-rekreacyjnego (ujmując ważne pomniki i miejsca pamięci w Jaworznie) oraz przygotują zadania do wykonania przez grających, stanowiące najważniejszy element rozgrywki.

W ramach programu Biblioteka nawiązała współpracę z jaworznickim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Patronami medialnymi przedsięwzięcia są lokalne gazety: EXTRA Jaworzno, PULS JAWORZNA.

Projekt „Jak obronić Wawę? – rodzinna gra miejska z wykorzystaniem urządzeń mobilnych” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Liczba miejsca ograniczona. Szczegóły pod nr tel. 32 751-91-92 wew. 2 230.