Rodzinny Papieski Rajd Rowerowy

Parafia św. Wojciecha i Katarzyny wspierana przez MCKiS Jaworzno mają dla mieszkańców naszego miasta (oraz gości) przepis na aktywną sobotę. Wystarczy zgłosić się do udziału w Rodzinnym Papieskim Rajdzie Rowerowym, który z okazji setnej rocznicy urodzin Papieża św. Jana Pawła II odbędzie się w sobotę, 5 września w naszym mieście.

Jazda na rowerze to jedna z najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku. W Jaworznie każdego roku przybywa miłośników tych jednośladów, a władze miasta inwestując w nowoczesne drogi dla rowerów skutecznie dbają, by nieprędko uległo to zmianie.

Harmonogram imprezy:

10.00 – 10.45 – potwierdzenie udziału uczestników w biurze zawodów na Rynku Głównym w Jaworznie,
11.00 – start z płyty Rynku
ok. 12.30 – finał wydarzenia na parkingu rowerowym „pod płaszczką” – obok Galerii Galena.
Uczestnicy mają do pokonania trasę o długości około 11 km, wytyczoną przez tereny miasta Jaworzna. Przebieg i tempo przejazdu są dostosowane do możliwości zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Rajd ma charakter rekreacyjny i pozbawiony jest znamion sportowej rywalizacji, jego celem jest wspólna dobra zabawa – dlatego zachęcamy szczególnie wszystkie rodziny. Uwaga z racji sanitarnych (COVID19) limit uczestników – 120 osób.

 

Zgłoszenie należy dokonać w formie elektronicznej na stronie www.mckis.jaw.pl (pod linkiem https://mckis.jaw.pl/portfolio-items/rodzinny-papieski-rajd-rowerowy/ w terminie od poniedziałku 24 sierpnia do czwartku 3 września b. roku (lub do wyczerpania zgłoszeń elektronicznych). W przypadku osiągnięcia przed czwartkiem 3 września wyznaczonego limitu uczestników panel zgłoszeń zostanie automatycznie zamknięty. W dniu imprezy możliwość „dopisania” tylko w przypadku wolnych miejsc lub rezygnacji zgłoszonych wcześniej elektronicznie uczestników.

 

Każdy uczestnik otrzyma:
• numer startowy;
• pamiątkową koszulkę Rajdu;
• posiłek na mecie (na podstawie otrzymanego talonu).

 

Serdecznie zapraszamy, aby swoją obecnością uczcić pamięć Wielkiego Polaka, Honorowego Obywatela Miasta.