Pomimo pandemii koronawirusa Dawcy szpiku są potrzebni! Stacjonarne Dni Dawcy są wstrzymane do odwołania, jednak wciąż istnieje możliwość rejestracji online! Jedną z osób szukających dawcy jest dziewięcioletnia Dominika z Chrzanowa. 

Więcej o Dominice możesz przeczytać w materialne na stronie DKMS. Jeśli chcesz dołączyć do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych, możesz zarejestrować się na stronie fundacji i zamówić zestaw do samodzielnego pobrania wymazu z jamy ustnej. Formularz aplikacyjny znajdziesz tutaj.

 

Pamiętaj, by bardzo dobrze przemyśleć swoją decyzję – musisz wiedzieć, że w przypadku znalezienia osoby dla której możesz być dawcą, Twoja ewentualna odmowa przekreśli czyjeś szanse na zdrowie i życie. Pamiętaj, że rejestrując się w bazie DKMS zgadzasz się zostać dawcą dla każdej potrzebującej osoby, bez względu na jej miejsce zamieszkania i akceptujesz obie metody pobrania (komórki macierzyste „wytrącone” z krwi lub przeszczep szpiku kostnego). O tym, jaka forma przeszczepu zostanie wybrana, decyduje lekarz prowadzący pacjenta.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here