Ul. Jałowcowa to ciekawe miejsce – podzielone, ale nie przez sąsiedzkie spory, lecz część domów leży na terytorium Jaworzna, a część w Balinie. Czyli tak naprawdę jest ona podzielona przez dwa województwa.


Domy znajdujące się po lewej stronie ulicy znajdują się na terenie Jaworzna. Natomiast po drugiej stronie ulicy Jałowcowej sytuacja wygląda ciekawiej niż może się wydawać – część nieruchomości przyległych do tej ulicy po jej prawej stronie położona jest na terenie Gminy Miasta Jaworzna oraz na terenie miejscowości Balin w Gminie Chrzanów. Podzielona uliczka należy więc nie tylko do dwóch różnych gmin, ale także powiatów, a nawet województw!


Gminy Jaworzno i Chrzanów opracowały porozumienie dotyczące numeracji domów i budynków przy wspólnej ulicy: po lewej stronie (z zabudowaniami znajdującymi się tylko na terenie Jaworzna) będą znajdować się numery nieparzyste, natomiast po wspólnej dla obu miast prawej – parzyste, z tym, że nieruchomości do numeru 26 zaliczają się do Jaworzna, a już od numeru 28 do Balina. Zatem jeśli ktoś w przyszłości będzie chciał wybudować się przy ul. Jałowcowej, to w zależności od tego, po której stronie stanie jego dom, to zamieszka albo w woj. śląskim, albo w małopolskim. A wizyty u sąsiadów po drugiej stronie ulicy będą chyba najszybszym przekraczaniem granicy obu województw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here