Wczoraj w siedzibie Urzędu Pracy w Jaworznie po raz kolejny zorganizowany został Punkt Informacyjny Wojskowej Komendy Uzupełnień w Katowicach pod hasłem „Zostań  żołnierzem Rzeczypospolitej”, który miał na celu rozpowszechnienie informacji o naborze ochotników do służby przygotowawczej na rok 2020.

 

Punkt Informacyjny reprezentował Pan Krzysztof Kołodziejczyk – Specjalista Wydziału Mobilizacji i Uzupełnienia Rezerw WKU w Katowicach, który odpowiadał na pytania licznie przybyłych grup uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Jaworzna. Pan Krzysztof Kołodziejczyk najczęściej udzielał informacji m.in. o procedurze rekrutacyjnej, badaniach psychologicznych oraz z zakresu sprawności fizycznej, wysokości żołdu, służby przygotowawczej, emerytury i innych przywilejów wynikających z zatrudnienia w Siłach Zbrojnych.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Przedstawiciel WKU w Katowicach ocenia spotkanie jako udane i jak podkreślił, było ono najlepiej zorganizowane spośród dotychczas zaaranżowanych punktów na terenie Śląska. Wszystkim zainteresowanym życzymy sukcesów na drodze rekrutacyjnej!

IPRA