To jeszcze nie koniec magii świąt…

Za nami weekend pełen atrakcji, które wprowadziły nas w świąteczny klimat. Ale to nie koniec świątecznych wydarzeń. W niedzielę, 22 grudnia, na Rynku odbędzie się wspólne kolędowanie połączone z przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju. Tego dnia będzie można podziwiać żywą szopkę. 

W piątek i sobotę na skwerze przy Muzeum, dzięki grupie Tauron, mieszkańcy kolejny raz poczuli Świąteczną MegaMoc. Był świąteczny pociąg który kursował w po Centrum, można było podziwiać iluminacje na fasadzie Muzeum, rzeźbienie w wielkich bryłach lodu, napić się gorącej czekolady lub kawy, a dodatkowo – na najmłodszych – czekały warsztaty artystyczne podczas których dzieci wykonywały kartki świąteczne.

Po więcej zdjęć z wydarzenia zapraszamy na nasz profil na Facebooku – fotki znajdziecie w naszej galerii  oraz w galerii zdjęć nadesłanych przez Pawła Jarząbka.

 

W sobotę od godz. 9:00 do 13:00 mieszkańcy mieli okazję wziąć udział w tradycyjnym Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym na Rynku. Wydarzenie jest okazją do zakupu ręcznie wykonanych ozdób świątecznych, spróbowania domowych wypieków, zaopatrzenia się w miody z jaworznickich pasiek a także podziwiania żywej szopki i występów artystycznych. Zdjęcia z jarmarku dostępne tutaj.

To nie koniec magicznych chwil na jaworznickim Rynku – w najbliższą niedzielę, 22 grudnia, odbędzie się tam wspólne kolędowanie przy żywej szopce i przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. Początek o godz. 17:00.