W niedzielę, 1 grudnia, odbyło się uroczyste otwarcie lodowiska. Po latach miejska ślizgawka wróciła do Centrum, jednak tym razem nie pod halę, lecz na parking dla rowerów, który powstał w ramach Miejskiego Centrum Integracji Transportu.

 

Lodowisko otwarte będzie przez trzy miesiące od rana do późnych godzin wieczornych. Wiosną obiekt zamieni się na parking dla rowerów.

Obiekt czynny będzie przez siedem dni w tygodniu. W dni powszednie w godz. 10:00 do 22:00, a w soboty i niedziele o pół godziny dłużej, bo od 10:00 do 22.30. Aby obiekt mógł sprawnie i bezpiecznie funkcjonować konieczne będą przerwy techniczne. Od poniedziałku do piątku przerwy konserwacyjne odbywać się będą – od 14:00 do 14:30 oraz od 17:30 do 18:00. W weekendy półgodzinne przerwy będą trzy razy, w godzinach od 11:00 do 11:30, od 14:30 do 15:00 oraz od 18:00 do 18:30. Jednorazowa opłata uprawniać będzie do jeżdżenia przez 55 minut.

Przy lodowisku działa zaplecze socjalne, gdzie łyżwiarze będą mogli w zamykanych szafkach zostawić swoje rzeczy, czy włożyć łyżwy. Zgodnie z przyjętym cennikiem od poniedziałku do piątku za bilet normalny zapłacić trzeba będzie 8 zł. Bilet ulgowy to koszt 4 zł.

W weekendy dorośli jeździć będą za 10 zł, a dzieci za 5 zł. Bilet normalny dla posiadacza Karty Rodzin Wielodzietnych – 4 zł, w weekend 5 zł. Bilet ulgowy dla posiadacza Karty Rodziny Wielodzietnych to od poniedziałku do piątku 2 zł, a w weekendy 2,50. Chętni będą mogli skorzystać z karnetów uprawniających do 10 godzin jazdy. Normalny karnet to koszt 60 zł, ulgowy – 30 zł, a za karnet ulgowy dla posiadaczy Karty Rodzin Wielodzietnych zapłacić trzeba będzie 15 zł. Przy lodowisku wypożyczyć można łyżwy – za 6 zł.

 

Niedzielnemu otwarciu lodowiska towarzyszyły atrakcje dla mieszkańców – animacje, bańki mydlane, gorąca czekolada czy konkurencje na lodzie. Wydarzenie to uwiecznił na swoich zdjęciach Paweł Jarząbek – możecie podziwiać je w tym artykule oraz skomentować na naszym facebookowym profilu.