W weekend 28-29 września w Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu. W najbardziej prestiżowych zawodach organizowanych przez Polski Związek Ju-jitsu udział wzięło kilkuset zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. W niezwykle wyczerpującym, trwającym dwa dni turnieju świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy w konkurencjach fighting, newaza gi oraz newaza no gi zdobyli pięć złotych, trzy srebrne oraz sześć brązowych medali. 

 

W najmłodszej grupie wiekowej młodzików U12 nie było niespodzianek i bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo. Adela Niciarz kat. -48kg zwyciężyła w konkurencjach fighting, newaza gi oraz newaza no gi. Dawid Machna był niepokonany w fightingu kat. -46kg oraz zdobył brązowe medale w newaza gi i newaza no gi. Debiutujący w imprezie tej rangi Szymon Kałuża po zaciętych bojach zajął trzecie miejsce w kat. -34kg. W klasie juniorów młodszych U15 w konkurencji fighting było najwięcej sportowych emocji. Patryk Matusik kat. -66kg oraz Hanna Kałuża kat. -57kg po bardzo dobrych i wyrównanych walkach zostali wicemistrzami Polski natomiast z brązem rywalizację zakończył Szymon Łąka kat. – 41kg. Tuż za podium na piątej lokacie uplasował się Paweł Kozakiewicz w kat. -55kg. W grupie wiekowej juniorów U18 nie zawiodła Aleksandra Masternak kat. -48kg zdobywając złoto w fightingu oraz brąz w newaza gi. Wśród młodzieżowców U21 rywalizujący w fightingu Arkadiusz Małek kat. -69kg zdobył srebrny medal a Kacper Sroka kat. +94 wywalczył brązowy krążek. Rywalizację kończył start grupy seniorów, w której Dawid Kajdy kat. -85kg po widowiskowych walkach zajął piątą lokatę w konkurencji fighting.


Dzięki znakomitej postawie na macie wszystkich zawodników Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno zdobywając czternaście medali osiągnął najlepszy wynik w historii swoich startów w zawodach rangi mistrzostw Polski. Trener Łukasz Proksa poskreśla jednak, że jego podopiecznych czekają następne ważne turnieje, a przynależność do krajowej czołówki stawia kolejne wyzwania przed szkoleniowcami oraz zawodnikami z Jaworzna, co oznacza jeszcze więcej wyrzeczeń i pracy podczas treningów. Gratulujemy i życzymy wytrwałości na macie oraz najwyższych sportowych laur w rywalizacji krajowej oraz międzynarodowej.
Start w zawodach odbył się w ramach zadania „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna oraz programu „Klub 2019” wspieranego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wszystkich sympatyków sztuk i sportów walki szukających wyzwań na macie zapraszamy do wspólnych przez ju-jitsu i judo, które odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

 

IPRA