W przyszły wtorek, 6 lipca z naszego Miasta wystartuje 4 etap Tour De Pologne 2019. Oprócz tego, że Jaworzno odwiedzą największe gwiazdy kolarstwa, przewidziany jest również szereg innych atrakcji, z których skorzystać będą mogli kibiujący jaworznianie.

Już 5 sierpnia na Plantach stanie Miasteczko Rowerowe, w którym znajdzie się m. in. Mobilne Muzeum Tour de Pologne, Interaktywna makieta Mikro Tour de Pologne, czy Strefa Wyzwań. W dniu startu swych sił w w specjalnie przygotowanym wyścigu Kinder + Sport Mini Tour de Pologne będą mogli spróbować najmłodsi. Chętni do udziału w tych zmaganiach złaszać się, a także wszelkich informacji mogą szukać na stronie:

https://www.facebook.com/events/2117203105238840/

W związku z organizacją tak dużej i prestiżowej imprezy w naszym Mieście, czekają nas także utrudnienia w ruchu i komunikacji miejskiej.

Poniżej publikujemy tresć listu Prezydenta Pawła Silberta do Mieszkańców Jaworzna, w którym Prezydent zaprasza do uczestnictwa w kibicowaniu kolarzom. W liście można także znaleźć szczegóły dotyczące poszczególnych utrudnień. Dołączamy także dokładną, godzinową rozpiskę poszczególnych utrudnień oraz mapki.

Szanowni Państwo!

W Jaworznie po raz kolejny odbędzie się wielka kolarska impreza, we wtorek 6 sierpnia 2019 r., z naszego miasta w IV etapie 76. Tour de Pologne wystartują najlepsi kolarze na świecie.

Start kolarzy i trasa 76. Tour de Pologne przez Jaworzno:

Na płycie Rynku Głównego w Jaworznie, 6 sierpnia br. o godz. 12:00 nastąpi Start Honorowy do IV etapu wyścigu i będzie przebiegał m.in. ulicami: Pocztową, Grunwaldzką, Królowej Jadwigi, św. Wojciecha, Obrońców Poczty Gdańskiej, Słowackiego (pętla honorowa), Kolejową, Leśną, Stanisława Moniuszki, Aleją Józefa Piłsudskiego (gdzie rozpocznie się start ostry), Grunwaldzką, Wojska Polskiego, Martyniaków, Młynarską, Ks. Jana Sulińskiego oraz Celników. Aby zawodnikom i kibicom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, niektóre ulice zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Najwięcej utrudnień przewidziano w okolicach samego Rynku oraz w Śródmieściu.

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne (6 sierpnia 2019 r.):

W tym roku, po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się również Kinder+Sport Mini Tour de Pologne oraz Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Młodzi kolarze rozpoczną rywalizację o godz. 9:00 – trasa będzie prowadzić drogami wokół Rynku, z metą na głównym placu miasta. W związku z tym od godziny ok. 8:30 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Słowackiego, Obrońców Poczty Gdańskiej, odcinek Św. Wojciecha
do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi, następnie ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzka
w kierunku Pocztowej do Rynku.

Ograniczenia w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej:

Ograniczenia w ruchu będą wprowadzone w nocy z 5 na 6 sierpnia (poniedziałek/wtorek). Na ul. Pocztowej będzie obowiązywał całkowity zakaz parkowania. Nie będzie także możliwości parkowania na parkingach zlokalizowanych przy ul. Narutowicza i Zielonej oraz wzdłuż w/w ulic. We wtorek 6 sierpnia, w dniu wyścigu – od godziny 2.00 całkowicie z ruchu wyłączony zostanie Rynek Główny, od godziny 6.00 ulica Pocztowa, Zielona, Biała od skrzyżowania z ul. Sądową do Narutowicza, ul. Narutowicza oraz Zagłoby na całej długości za wyjątkiem dojazdu mieszkańców do posesji, ponadto od godziny ok. 8:30 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Słowackiego, Obrońców Poczty Gdańskiej, odcinek Św. Wojciecha do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi, następnie ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzka w kierunku Pocztowej do Rynku. Zakaz parkowania będzie obowiązywał wzdłuż ul. Obrońców Poczty Gdańskiej (od ul. Św. Wojciecha do ul. Słowackiego) i wzdłuż
ul. Słowackiego. Ruch na pozostałych ulicach przez które przebiega trasa wyścigu zostanie zamknięty
ok. godz. 11.40. Dokładne wyłączenia i objazdy kursów autobusów będą dostępne na stronie www.pkm.jaworzno.pl oraz na przystankach.

Czasowych utrudnień należy spodziewać się na całej trasie wyścigu oraz drogach krzyżujących się z trasą peletonu. Ograniczenia w płynności ruchu potrwają do ok. godz. 12.45.

Proszę Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do ograniczeń związanych z organizacją tak dużej imprezy. Jednocześnie serdecznie zapraszam i zachęcam do kibicowania i oglądania zmagań kolarskich podczas: pikniku „Wyścig po Zdrowie” w dniu 5 i 6 sierpnia w godz. od 10:00 do 18:00 w miasteczku Tour de Pologne na jaworznickich Plantach (przy Wodnym Placu Zabaw) oraz na uroczysty start kolarzy 76. Tour de Pologne w dniu 6 sierpnia od godz. 12:00 z płyty jaworznickiego Rynku.

Szczegółowe informacje dotyczące ograniczeń w ruchu i zamknięcia poszczególnych ulic dostępne są na stronie www.um.jaworzno.pl

Prezydent Miasta Jaworzna

Paweł Silbert

PDF:

Centrum Zamknięcie 8.30

Tour de pologne 2019 centrum