Dziś w godz. 9:00-14:00 do dyspozycji mieszkańców jest przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dyżury będą odbywać się w każdą środę w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska UM (ul. Krakowska 9, II piętro). Dyżury eksperckie to dobra informacja dla wszystkich osób, które zamierzają wymienić źródło ogrzewania lub przeprowadzić termomodernizację budynku jednorodzinnego i chcą skorzystać z dofinansowania w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze.

 

To właśnie ten program będzie przede wszystkim obsługiwany w punkcie informacyjnym. Dzięki tej decyzji WFOŚiGW, mieszkańcy zyskają fachową poradę w ramach rządowego programu oraz będą mogli złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, który skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Program cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców województwa śląskiego.