W sobotę, 1 czerwca, w hali MOSiR w Katowicach rozegrany został międzynarodowy turniej Silesian Open w Ju-jitsu. W zawodach organizowany przez Śląski Związek Ju-jutsu startowało prawie pięciuset zawodników z czterdziestu klubów z Polski, Niemiec, Czech i Słowacji. W trwającym kilkanaście godzin turnieju znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportu Walki „Satori” Jaworzno, zajmując wysokie lokaty i zdobywając liczne medale.

 

 

W kategorii juniorów U18 oraz juniorów młodszych U15 nie zawiedli doświadczeni Jaworznianie, którzy przez większość sezonu wiodą prym w swoich kategoriach. Złote medale wywalczyli Aleksandra Masternak kat. -48kg, Patryk Matusik kat. -60kg, Hanna Kałuża kat. -48kg. Ze srebrnym medalem rywalizację zakończył Aleksander Olszówka kat-41kg a Szymon Łąka wywalczył brąz w kat. -41kg. Na pechowym czwartym miejscu rywalizację zakończył Paweł Kozakiewicz kat. -50kg. W grupie wiekowej młodzików U12 oraz dzieci U10 równie dobrze spisywali się młodsi wojownicy jaworznickiego klubu. Pierwsze miejsca wywalczyli Adela Niciarz kat. -44kg, Dawid Machna kat.-46kg, Joanna Kozakiewicz kat. -30kg oraz Zofia Machna kat. -24kg. Do pełni szczęścia niewiele brakło Szymonowi Kałuża kat. -34kg oraz Adamowi Łąka kat. -30kg, którzy po wyrównanych pojedynkach zajęli drugie lokaty.

 
Dwa tygodnie wcześniej 18 maja w Czarnogórze odbył się międzynarodowy turniej Budva Open w Ju-jitsu, w którym startowała kadra Śląskiego Związku Ju-jitsu. Reprezentująca jaworznickie barwy Adela Niciarz kat. -44kg po widowiskowych walkach zwyciężyła w konkurencjach fighting oraz newaza co pomogło reprezentacji śląska zająć drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.


Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Starty w zawodach odbyły się w ramach zadań „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” oraz „Ju-jitsu i Judo: Samoobrona i sport dla każdego” wspieranych przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych zapraszamy do treningów judo i ju-jitsu, które odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

IPRA