W niedzielę 12 maja w Hali AKS Niwka w Sosnowcu rozegrany został piąty w tym roku Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W zawodach wzięło udział prawie czterystu sportowców z kilkudziesięciu klubów z całego kraju. Dobrze przygotowani do startu zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno dwanaście razy stawali na podium.

 

Podczas rywalizacji na macie jaworznickie barwy godnie reprezentowali wychowankowie Darii Mamicy oraz Dawida Kajdego, którzy skutecznie stosowali rzuty oraz sprowadzenia do parteru zakończone punktowanymi trzymaniami. W zawodach z sukcesami debiutowało sześciu młodych wojowników jaworznickiego klubu: Tomasz Cierpich kat. -25kg, Laura Pietrzyk kat. -24kg, Joanna Sadowska kat. -32kg, Filip Skrzydłowski kat. -38kg, Krzysztof Mikuła kat. -43kg oraz Zuzanna Potocka-Dalka kat. -18kg, którzy walcząc bez kompleksów z powodzeniem stawiali czoła bardziej doświadczonym rywalom zdobywając srebrne i brązowe medale. Równie dobrze spisali się starsi stażem zawodnicy: Adela Niciarz kat. -44kg, Dawid Machna kat. -46kg, Szymon Łąka kat. -38kg, Miłosz Królczyk kat. -26kg, Adam Łąka kat. -30kg oraz Zofia Machna kat. -24kg, którzy tocząc efektowne walki potwierdzili wysoką formę startową zajmując pierwsze i drugie lokaty. Równocześnie z rozgrywanymi zawodami jaworzniccy trenerzy: Łukasz Proksa, Marek Tarabura, Bartosz Machna oraz Dawid Kajdy uczestniczyli w Warszawie w zgrupowaniu Kadry Polski Kata Judo przygotowując się do startu w Mistrzostwach Europy w Hiszpanii.

Udział w turnieju odbył się w ramach zadań ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” oraz „Ju-jitsu i Judo: Samoobrona i sport dla każdego” wspieranych przez Urząd Miasta Jaworzna. Zawodnikom życzymy kolejnych sukcesów a wszystkich chętnych zapraszamy na treningi Ju-jitsu i Judo, które klub prowadzi w dojo przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

IPRA