W dniach 7 – 8 września  EXPO Silesia stanie się centrum pojazdów klasycznych w Polsce. Wszytsko za sprawą kolejnej edycji MotoLegends – wydarzenia, które powstało z pasji  i zamiłowania do motoryzacji zabytkowej.

 

Podczas targów odwiedzający będą mogli zobaczyć imponujące legendy motoryzacji, odnaleźć części, które potrzebne są do odbudowy konkretnego modelu, a nawet spełnić swoje marzenie o zakupie zabytkowego samochodu. Stare samochody to legenda, która wciąż żyje!

 
MotoLegends to nie tylko wystawa wyjątkowych samochodów. To także miejsce, w którym odbędą się spotkania z gwiazdami sportów motoryzacyjnych, zapalonymi kolekcjonerami legend motoryzacji producentami i dystrybutorami części zamiennych i akcesoriów. Uczestnicy będą mieli okazje do wymiany swoich doświadczeń, rozmowy i debaty. Organizatorzy przygotowali również ciekawe panele dyskusyjne, które mogą stać się inspiracją do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu motoryzacji zabytkowej.
Zabytkowe eksponaty chociaż na chwilę dadzą możliwość przeniesienia się do innej epoki. Jest to zatem miejsce sprzyjające edukacji historycznej dla młodszych pokoleń, a także okazja do zaszczepienia w nich pasji do motoryzacji, którą mogą pielęgnować w sobie przez lata.

 
MotoLegends jest także okazją do poznania osobistości ze świata motoryzacji, którzy będą dzielić się swoją wiedzą z odwiedzającymi. Ambasadorem wydarzenia jest Maciej Wisławski, chodząca historia polskich sportów rajdowych. Po raz pierwszy wystartował w zawodach w 1973 roku zasiadając za kółkiem Syreny 104. Już rok później, bo w 1974 zdobył swój pierwszy mistrzowski tytuł jadąc Wartburgiem. Prezenterem wszystkich atrakcji targowych będzie Patryk Mikiciuk – gwiazda TVN Turbo. Specjalista od motoryzacji zabytkowej i kolekcjoner pojazdów z minionych epok.

 
MotoLegends skupia wszystkich, którzy są związani z motoryzacją zabytkową:

– pasjonatów samochodów zabytkowych,

– firmy zajmujące się renowacją i serwisem,

– dostawców części,

– dystrybutorów i producentów akcesoriów,

– stowarzyszenia, kluby i fundacje motoryzacyjne,
– przedstawicieli innych branż, którzy wspierają lub są związani pośrednio z motoryzacją zabytkową.

Zobacz jak było: https://www.youtube.com/watch?v=oQSeEnv6U9Y&t=13s
Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2524725557601601/

IPRA