W sobotę, 13 kwietnia, w Krakowie odbył się Puchar Polski Ju Jitsu zorganizowany przez Polski Związek Ju Jitsu. Zawodnicy Sparty przywieźli 5 cennych medali wywalczonych w emocjach do ostatnich chwil.

Największy sukces odniosła Oliwia Taborska, która zdobyła 2 złote medale w konkurencji NE-WAZA Gi oraz NoGi U-12 – 36 kg.
Bardzo dobrze zaprezentował się również junior Łukasz Zapała, który dopiero w swoim drugim starcie na macie zdobył dwa cenne medale:
– srebrny medal – junior NE WAZA Gi – 81 kg
– brązowy medal – junior NE WAZA NoGi – 81 kg
Na koniec – po CIĘŻKICH bojach w kategorii NE-WAZA Gi senior +94 kg Łukasz Szczypuła zdobył brązowy, który w ostatniej walce pokonał swojego przeciwnika przed czasem.

Trenerzy są bardzo dumni z zawodników i cieszą się, że ciężka praca, którą wykonują na treningach przynosi efekty na zawodach rangi Pucharu Polski.

Start w zawodach w ramach zadania „Trenując sporty walki wygrywasz życie” dotowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Jaworznie.