W sobotę 13 kwietnia w Hali Stulecia Cracovii pod auspicjami Polskiego Związku Ju-jitsu odbył się Puchar Polski w Ju-jitsu. W turnieju startowało kilkuset  zawodników reprezentujących kilkadziesiąt klubów z całego kraju w konkurencjach duo-system, fighting oraz newaza.

Znakomicie przygotowana do startu drużyna Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno prowadzona przez trenera Łukasza Proksę wywalczyła siedem złotych, trzy srebrne oraz jeden brązowy medal. W grupie wiekowej młodzieżowców U21 Arkadiusz Małek pewnie zwyciężył w mocno obstawionej kat. -69kg, natomiast Kacper Sroka wywalczył srebro w kat. +94kg. Rywalizujący w klasie juniorów U18 Aleksandra Masternak kat. -48kg również nie miała sobie równych zajmując pierwszą lokatę. W grupie juniorów młodszych U15 po efektownych walkach złota zdobyli Hanna Kałuża w kat. -52kg i Paweł Kozakiewicz w kat. -50kg, srebra Patryk Matusik w kat. -60kg i Martyna Chudoba w kat. -44kg, natomiast brąz Aleksander Olszówka w kat. -41kg, tuż za podium uplasował Szymon Łąka w kat. -41kg. W najmłodszej klasie młodzików U12 najlepsi byli uczniowie klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo Adela Niciarz w kat. -44kg i Dawid Machna w kat. -46kg oraz Szymon Kałuża niepokonany w tym sezonie w kat. -30kg. Debiutujący w tej grupie Patryk Chudoba w kat. -34kg pomimo dobrych pojedynków został niestety zdyskwalifikowany przez stosowanie niedozwolonych technik. Wysoka forma i przynależność do krajowej czołówki zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno dała im kolejne powołania do Kadry Polski. Czworo sportowców z Jaworzna: Hanna Kałuża, Patryk Matusik, Paweł Kozakiewicz oraz Aleksander Olszówka będą reprezentować biało-czerwone barwy w Pucharze Europy U14 w Ju-jitsu, który odbędzie się w dniach 11-12 maja w Holandii. Gratulujemy medalowych pozycji i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Start w zawodach odbył się w ramach zadań „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” oraz „Ju-jitsu i Judo: Samoobrona i sport dla każdego” wspieranych przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych zapraszamy do treningów judo i ju-jitsu, które odbywają się w Dojo przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw www.jujitsu.satori.jaw.pl, telefon 502 138 185.