Do bestialskiego czynu doszło w miniony piątek – Straż Miejska została poinformowana o psie zakopanym żywcem na Podwalu. Teraz Policja poszukuje świadków zdarzenia, by ustalić tożsamość osoby (lub osób), która skrzywdziła psa. 

 

Zwierzę odnaleźli mieszkańcy Podwala, którzy usłyszeli piski. Po zlokalizowaniu miejsca odkryli oni psa zakopanego żywcem w ziemi. Czworonóg był przykryty ręcznikiem, foliowym workiem oraz plastikowym elementem przypominającym kubeł.

 

Po odkryciu psa, mieszkańcy od razu zawiadomili Straż Miejską. Funkcjonariusze wykonali dokumentację zdjęciową oraz udzielili psu pomocy, wyjmując go z ziemi oraz umieszczając w klatce do transportu zwierząt, która jest na wyposażeniu pojazdu służbowego. W związku z wycieńczeniem psa, strażnicy bezpiecznie przetransportowali go do lecznicy weterynaryjnej. Na miejscu została udzielona pomoc, jednak zwierzę było tak wycieńczone, że konieczne było jego uśpienie.

Wszystkich, którzy mają informację na ten temat prosimy o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, którzy prowadzą tą sprawę.
997, 32 618 32 00, wydział kryminalny 32 618 32 30.

 

UWAGA! Poniższe zdjęcia mogą być drastyczne!