W niedzielę, 7 kwietnia, w Hali AKS Niwka w Sosnowcu rozegrany został czwarty w tym roku Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba ponad pięciuset sportowców z kilkudziesięciu klubów z całego kraju. W turnieju nie mogło zabraknąć przedstawicieli Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy wywalczyli dwa srebrne medale.

Podczas rywalizacji na macie jaworznickie barwy godnie reprezentowali wychowankowie trenera Łukasza Proksy, którzy skutecznie stosowali rzuty oraz sprowadzenia do parteru zakończone punktowanymi trzymaniami. W zawodach dobrze spisał się Adam Łąka kat -30kg, które bez problemu przeszedł eliminacje i dotarł do strefy medalowej, w walce finałowej nieznacznie przegrał zdobywając srebrny medal. Równie dobrze zaprezentował się starszy z braci Szymon Łąka kat. -38kg, który skutecznie eliminując kolejnych rywali dotarł do finału, w którym musiał uznać wyższość swojego przeciwnika zdobywając drugi srebrny medal dla Jaworzna. Gratulujemy kolejnego udanego startu najmłodszych zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno i trzymamy kciuki w zbliżającym się Pucharze Polski w Ju-jitsu.

Udział w turnieju odbył się w ramach zadań ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” oraz „Ju-jitsu: Samoobrona i sport dla każdego” wspieranych przez Urząd Miasta Jaworzna. Zawodnikom życzymy kolejnych sukcesów a wszystkich chętnych zapraszamy na treningi ju-jitsu i judo, które klub prowadzi w Szkole Podstawowej Nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

IPRA