Trwa akcja bezpłatnego czipowania zwierząt domowych (psy, koty). Usługa wykonywana jest w Centrum Zdrowia Zwierząt Dogtor-Miau, a jej koszty pokrywa Gmina. Czipując swojego pupila zwiększamy szansę odnalezienia go w przypadku, gdyby zaginął. 

 

Miasto kolejny raz przystąpiło do programu znakowania zwierząt. W ramach stosownej umowy zawartej pomiędzy miastem a lecznicą dla zwierząt, jaworzniccy właściciele czworonogów dobrowolnie i bezpłatnie mogą zaczipować swojego pupila.

 

 

Problem bezdomnych zwierząt czy też tych, które się zagubiły, nie jest obcy mieszkańcom naszego miasta. Jedną z form radzenia sobie ze wspomnianymi zagadnieniami jest elektroniczne znakowanie psów i kotów poprzez wszczepienie im pod skórę mikroprocesora, tzw. czipa. Program zakłada elektroniczne oznakowanie ok. 300 szt. zwierząt domowych. By skorzystać z usługi, należy wybrać się do Centrum Zdrowia Zwierząt Dogtor-Miau przy ul. Grunwaldzkiej 215, tel. 535 871 014. Na miejscu właściciel czworonoga wypełnia specjalną deklarację, z której dane zostaną wprowadzone przez lecznicę dla zwierząt do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL umożliwiającej identyfikację zwierząt i właścicieli. Dane z mikroprocesora (chipa) można będzie odczytać za pomocą czytnika w lecznicach dla zwierząt, schronisku dla bezdomnych zwierząt oraz przez Policję i Straż Miejską.

Zachęcamy do korzystania z usługi, ponieważ właściciele czworonogów nie ponoszą żadnych kosztów z nią związanych. Dzięki zaczipowaniu pupila zwiększamy szansę na jego powrót do domu w przypadku zaginięcia, dzięki umożliwieniu służbom szybkiej identyfikacji.