Mysłowicka hala sportowa MOSiR dnia 9 marca była gospodarzem trzeciego turnieju w ramach Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzików w Ju-jitsu. W zawodach organizowanych pod auspicjami Śląskiego Związku Ju-jitsu startowało prawie trzystu zawodników reprezentujących kilkanaście klubów z całej Polski w konkurencjach fighting, newaza oraz duo-system. 

Zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno zaliczyli kolejny udany start, prowadzeni przez trenera Łukasza Proksę godnie reprezentowali nasze barwy odnosząc wiele zwycięstw i zdobywając jedenaście medali. W zawodach bezkonkurencyjna była Aleksandra Masternak kat. -52kg, która zwyciężyła kategorię juniorów U18. Równie dobrze zaprezentowali się zawodnicy w grupie wiekowej juniorów młodszych U15, którzy oddali serce na macie i tocząc wiele widowiskowych walk zdobyli złote medale: Patryk Matusik kat. -60kg, Paweł Kozakiewicz kat. -50kg. Hanna Kałuża kat. -52kg oraz Aleksander Olszówka kat. -36kg. W klasie wiekowej młodzików U12 młodzi sportowcy z Jaworzna dostarczyli najwięcej emocji trenerowi oraz kibicom. Adela Niciarz kat. -44kg była poza zasięgiem rywalek i wywalczyła złoty medal natomiast Szymon Kałuża kat. -34kg oraz Dawid Machna kat. -46kg przegrali tylko walki finałowe i uplasowali się na drugich stopniach podium. Najmłodsi w naszej drużynie toczyli swoje pojedynki w grupie dzieci U10, w której Joanna Kozakiewicz kat. -30kg zajęła pierwsze miejsce a Adam Łąka kat. -30kg drugą lokatę. Dzięki dobrej postawie na macie zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno zdobyli kolejne punkty i umocnili się w klasyfikacje generalnej Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzików w Ju-jitsu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

IPRA