Na terenie Wodnego Placu Zabaw trwają prace przygotowujące obiekt do sezonu letniego. Murki pokrywane są podkładem w kolorze różowym, tą warstwę przykryje inny, trwalszy tynk. Zakwestionowanym przez Wydział Inwestycji Miejskich elementem do poprawy są również punkty oświetlenia – te również będą wymienione po uwagach inspektorów.

Wykonawca zobowiązał się przed uruchomieniem kolejnego sezonu również do napraw nawierzchni. Nawierzchnia została zausterkowana jako nie spełniająca wymagań uczestników placu wodnego oraz odwiedzających mieszkańców. Nawierzchnie do wymiany obejmują ciągi piesze oraz wyprawę niecki placu wodnego, na którą często narzekali rodzice.

Prace odbywają się na zlecenie inwestora (UM) w ramach zobowiązań wynikających z gwarancji i stwierdzonych usterek. Niezbędne prace gwarancyjne i porządkowe Wykonawca zrealizuje na własny koszt do końca kwietnia. A później już tylko… czekać na uruchomienie i korzystanie z uroków wodnych atrakcji. Przypominamy, że korzystanie z placu jest bezpłatne! O otwarciu wodnego placu zabaw na kolejny sezon dowiecie się na naszym fanpejdżu. Na pewno przypomnimy również o zasadach bezpiecznego korzystania i regulaminie obiektu.