W sobotę 2 lutego w Jeleniej Górze pod auspicjami Polskiego Związku Ju-jitsu odbył się Puchar Polski w Ju-jitsu. W turnieju startowali zawodnicy z kilkunastu klubów z całego kraju w konkurencjach duo-system, fighting oraz newaza.

Bardzo dobrze przygotowana do startu drużyna Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno prowadzona przez trenera Łukasza Proksę wywalczy dwanaście medali. W grupie wiekowej młodzieżowców U21 Arkadiusz Małek pewnie zwyciężył w kat. -69kg. a Patryk Urban kat. -62kg oraz Kacper Sroka kat. +85kg zajęli drugie lokaty. Aleksandra Masternak w klasie juniorów U18 nie miała sobie równych zwyciężając w kat. -48kg. Rywalizujący w grupie juniorów młodszych U15 Hanna Kałuża kat. -48kg, Patryk Matusik kat. -60g, Paweł Kozakiewicz kat. -50kg, oraz Aleksander Olszówka kat. -36kg pokonali wszystkich rywali zajmując pierwsze lokaty natomiast drugi w kat. -36kg był Szymon Łąka. W najmłodszej grupie wiekowej młodzików U12 złota zdobyli Adela Niciarz kat. -44kg, Dawid Machna kat. -46kg oraz debiutujący w zawodach tej rangi Szymon Kałuża kat. -30kg.

W sobotę 9 lutego katowicka hala sportowa MOSiR była gospodarzem drugiego w tym roku turnieju w ramach Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W zawodach organizowanych przez Śląski Związek Ju-jitsu startowało ponad dwustu zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski. Jaworznianie prowadzeni do boju przez trenera Dawida Kajdego rywalizujący w konkurencji fighting oraz newaza oddali serce na macie i tocząc wiele widowiskowych walk zdobyli liczne medale. Na pierwszych miejscach uplasowali się Aleksandra Masternak kat. -48kg, Szymon Łąka kat. -36kg, Adam Łąka kat. -30kg, Hanna Kałuża kat. -48kg oraz Adela Niciarz kat. -44kg. Drugą lokatę zajął Aleksander Olszówka kat. -36kg natomiast Patryk Matusik kat. -60kg uplasował się na trzecim stopniu podium.

Gratulujemy wysokich wyników oraz życzymy kolejnych sukcesów zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno w zbliżających się w marcu Pucharze Polski Judo w Łodzi oraz w kwietniu Pucharze Polski Ju-jitsu w Krakowie.

Starty w zawodach odbył się w ramach zadań: „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” oraz „Ju-jitsu i Judo: Samoobrona i sport dla każdego” . Gratulujemy medalowych pozycji i życzymy kolejnych sukcesów. Wszystkich chętnych zapraszamy do treningów judo i ju-jitsu, które odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw www.jujitsu.satori.jaw.pl, telefon 502 138 185.