Już po raz osiemnasty jaworznianie uczestniczyć będą mogli w Koncercie Noworocznym. Tym razem na scenie wystąpią światowej klasy muzycy Narodowej Filharmonii Lwowskiej INSO pod batutą Johanna Kruka. Koncert uświetnią soliści z grupy Quatro Voce oraz tancerze baletu.

W tym roku, z uwagi na remont Hali Widowiskowo – Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, XVIII Koncert Noworoczny po raz pierwszy odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury. 13 stycznia 2019 r. artyści wystąpią na scenie dwukrotnie. Pierwszy koncert rozpocznie się o godzinie 16.00, a drugi o 19.00.

 

Organizatorzy zachęcają, by wspólnie wybrać się w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie i duety. Artyści, którzy zaprezentują się w Jaworznie, to laureaci znaczących międzynarodowych konkursów wokalnych. W repertuarze jaworznickiego Koncertu Noworocznego znalazły się popisowe arie i duety z najsłynniejszych operetek, jak: „Zemsta Nietoperza”, „Księżniczka czardasza”, „Baron Cygański” czy „Wesoła Wdówka”. Publiczność usłyszy między innymi walc „Nad pięknym, modrym Dunajem”, arie „Wielka sława to żart” i „Usta milczą, dusza śpiewa”.

 

Koncert swoim charakterem nawiązywać będzie do wiedeńskiej tradycji wielkich gali noworocznych koncertów.

 

Bilety na to wydarzenie artystyczne rozchodzą się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”. Ostatnie można jeszcze kupić przez stronę internetową bilety.mckis.jaw.pl lub w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Inwalidów Wojennych 2), od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 20.00. Koszt 90 zł.

Na ten wyjątkowy koncert zapraszają:Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.