W najbliższy weekend odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia, których celem jest wsparcie Wspólnoty Betlejem z Jaworzna. W sobotę odbędzie się koncert kolęd i pastorałek, a w niedzielę Bieg za Gwiazdą z okazji Święta Trzech Króli. 

 

Koncert kolęd i pastorałek

Wydarzenie odbędzie się 5 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie o godz. 18:00. Bilety w cenie 20 zł (dorośli) i 10 zł (dzieci do 15 roku życia) można nabyć w kasie biletowej w kawiarence ARETE w MDK, codziennie od 14:00 do 20:00 oraz w weekendy podczas imprez (można płacić kartą), a także w siedzibie Stowarzyszenia Betlejem, przy ul. Długiej 16.

Podczas koncertu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz Stowarzyszenia „Betlejem” w Jaworznie oraz okolicznościowy kiermasz rękodzieła z Pracowni Tabga w Domu Betlejem.

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wykona Viola Brzezińska. Więcej o imprezie i wokalistce na stronie wydarzenia.

 

 

Bieg za Gwiazdą

W tym biegu nie jest najważniejsze, które zajmiesz miejsce. Tu liczy się wspólne spędzenie czasu i pomoc, ponieważ opłata rejestracyjna zostanie przekazana na rzecz Wspólnoty Betlejem. To Ty decydujesz, ile zapłacisz, jednak kwota nie może być niższa niż 10 zł. Bieg wystartuje spod Domu Wspólnoty Betlejem o godz. 18:00. Na mecie, po 10 km trasie, będą czekać na Was Trzej Królowie z poczęstunkiem.

Zachęcamy, by dołączyć do wydarzenia. Znajdziecie tam szczegóły biegu oraz link do formularza rejestracyjnego. Niezależnie od tego, czy wystartujecie w biegu, czy nie, możecie wspomóc Wspólnotę Betlejem wchodząc na stronę zrzutki założonej przez biegaczy: https://zrzutka.pl/7g59cn.