22 listopada 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Jaworznie odbył się XXIV Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z 11 jaworznickich szkół podstawowych. Wiedza obejmowała Ewangelię według Świętego Łukasza. Test składający się z 18 zadań zawierał niespotykane dotąd na religijnych konkursach pułapki w postaci mapy i obrazu Rembrandta, z którymi uczniowie poradzili sobie nadzwyczaj dobrze. 

Wyłoniono laureatów: I miejsce : Kacper Pacut z SP 6; II miejsce: Sara Jóźwik z SP 10; III miejsce: Gabriela Jamróz z SP 12- z dekanatu Matki Bożej Nieustającej Pomocy; I miejsce: Jan Kucharski z SP 21; II miejsce: Łucja Dubiel z SP 20; III miejsce Zuzanna Soból z SP 21- z dekanatu Świętego Wojciecha i Katarzyny. Gratulujemy uczniom i ich opiekunom.


Były dyplomy, podziękowania, słodkie upominki. Wszystko za sprawą hojności księży dziekanów: ks. Józefa Lendy i ks. Eugeniusza Cebulskiego, którzy co roku są sponsorami konkursu. Składamy serdeczne podziękowania. Pragniemy również podziękować Kierownik Pani Barbarze Kucharskiej i pracownikom Biblioteki. Zawsze jesteśmy witani w Bibliotece miło i serdecznie dlatego czujemy się „jak w domu”. Dobrym zakończeniem tego miłego spotkania było zapewnienie, że za rok nie zawiedziemy i stawimy się na kolejnym jubileuszowym konkursie.

IPRA