W miesiącu październiku, klasa 1b z SP 14 w Jaworznie, jak już czytelnicy mogli o tym wcześniej przeczytać brała aktywny udział w Eu Code Week z programem Uczymy Dzieci Programować. Grupa zgłosiła i wykonała 5 obowiązkowych zadań zasugerowanych przez organizatorów konkursu w Polsce Edu Sense. Codziennie zamieszczaliśmy relacje w sieci. Na zakończenie zmagań konkursowych wysłaliśmy sprawozdanie z całego przebiegu akcji. W tym przedsięwzięciu udział wzięło 299 nauczycieli z Polski, 8331  uczniów, zgłoszono 1495 wydarzeń.

 

Co prawda nie udało nam się zdobyć nagród, ale to co jest równie ważne – doświadczenie, wiedzę i umiejętności. W bieżącym roku szkolnym realizujemy Ogólnopolski program „Uczymy Dzieci Programować” i dzięki Edu Sense programujemy już na wirtualnych matach do kodowania.


Nasz dorobek Code Week to 5 certyfikatów European Commission oraz certyfikat Edu Sense i dyplom Edu Sense dla każdego uczestnika. To i tak sporo jak na „świeżo upieczonych uczniów”, bo międzyczasie też złożyliśmy uroczyście ślubowanie i zostaliśmy pasowani na uczniów SP 14. Ufamy, że wszystko jeszcze przed nami.

 

Małgorzata Kozioł