Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno odnosi kolejne sukcesy w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo oraz w Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców w Ju-jitsu.

 

W niedzielę 21 października w hali AKS Niwka w Sosnowcu odbył się ósmy w tym roku Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W zawodach startowało ponad pięciuset zawodników z ponad czterdziestu klubów z całej Polski. Wśród najlepszych nie zabrakło zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno prowadzonych do boju przez trenerkę Darię Mamicę, którzy w olimpijskiej dyscyplinie Judo trzykrotnie stawali na podium. Kinga Mlak uczennica klasy sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie po widowiskowych walkach wywalczyła brązowy medal w kat. -27kg. W młodszej grupie wiekowej Miłosz Królczyk zmagający się w kat. -23kg oraz Zofia Machna walcząca w kat. -25kg po bardzo zaciętych pojedynkach zajęli trzecie miejsca.
W dniach 26-28 października we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców organizowane przez Międzynarodową Federację Ju-jitsu. W najważniejszych zawodach organizowanych na starym kontynencie w biało-czerwonych barwach startowało troje jaworznickich sportowców. Najlepiej w grupie juniorów U18 zaprezentowała się Aleksandra Masternak. Ola po bardzo wyrównanych walkach w kat. -48kg przegrała pojedynek o brązowy medal zaledwie dwoma punktami zajmując ostatecznie wysokie 5 miejsce. Arkadiusz Małek w kat. -66kg wygrał pewnie dwa pojedynki, niestety w kolejnych uległ swoim rywalom i odpadł w repasażach. Walczący w grupie młodzieżowców U21 Patryk Urban w pierwszym pojedynku w kat. -62kg doznał kontuzji barku i został wycofany przez lekarza z dalszej rywalizacji. Postawa na macie oraz kolejne wysokie pozycje podopiecznych trenera Łukasza Proksy napawają optymizmem przed kolejnymi startami w zawodach Ju-jitsu i Judo. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich sympatyków sztuk i sportów walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

IPRA