Trwa głosowanie w plebiscycie „Absolwent XXI wieku”. Wśród nominowanych znalazł się jaworznianin, Marian Folga. Pozostali kandydaci do tytułu, to także osoby których nikomu nie trzeba szerzej przedstawiać. To między innymi multimedalistka w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk, zdobywca platynowych płyt Stachursky, zwycięzca drugiej edycji polskiego „Mam Talent” Marcin Wyrostek czy wielokrotny mistrz w skokach narciarskich Adam Małysz. 

Spośród wszystkich kandydatów, ukoronowanych zostanie sześciu zwycięzców w kategoriach: nauka, kultura, sport, biznes, działalność społeczna oraz polityka i samorząd. O tytuł walczą absolwenci śląskich uczelni, a zarazem wybitne osobistości, które zasłużyły się swoimi osiągnięciami dla regionu, a niejednokrotnie i całej Polski. Marian Folga jest nominowany w kategorii Kultura. Jego profil, gdzie można oddawać głosy, dostępny jest tutaj.

Całej akcji towarzyszy niezwykle ważny cel. Jest to zbiórka środków na rzecz Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej. Choć dla Ciebie oddanie głosu jest zupełnie bezpłatne, to ma ono równowartość 1zł. Otóż organizator zdecydował się przeznaczyć na cele Fundacji złotówkę za każdy oddany głos. Zebrane środki umożliwią organizację zajęć terapeutycznych, otwieranie świetlic środowiskowych i zakup sprzętów medycznych dla najbardziej potrzebujących dzieci, będących pod skrzydłami Fundacji. Pomożesz?