W niedzielę 30 września w Sochaczewie pod auspicjami Polskiego Związku Ju-jitsu odbył się Puchar Polski w Ju-jitsu. W turnieju startowali zawodnicy z kilkunastu klubów z całego kraju w konkurencjach duo-system, fighting oraz newaza. 

 

Bardzo dobrze przygotowana do startu drużyna Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno prowadzona przez trenera Łukasza Proksę wywalczyła cztery złote oraz dwa brązowe medale. W grupie wiekowej młodzieżowców U21 Patryk Urban pewnie zwyciężył w kat. -62kg. Rywalizujący w klasie juniorów U18 Aleksandra Masternak kat. -48kg oraz Kacper Sroka kat. +81kg również nie mieli sobie równych zajmując pierwsze lokaty. W najmłodszej grupie juniorów młodszych U15 złoto zdobyła Hanna Kałuża w kat. -48kg natomiast Aleksander Olszówka kat. -34kg i Patryk Matusik kat. -55kg przegrali tylko walki finałowe zdobywając srebrne medale. Wysoka forma i przynależność do krajowej czołówki zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno dała im kolejne powołania do Kadry Polski. Troje sportowców z Jaworzna: Aleksandra Masternak, Arkadiusz Małek oraz Patryk Urban będą reprezentować biało-czerwone barwy w Mistrzostwach Europy w Ju-jitsu, które odbędą się w dniach 26-28 października we Włoszech.

 
Start w zawodach odbył się w ramach zadania: „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” oraz Programu „Klub 2018” . Gratulujemy medalowych pozycji i życzymy kolejnych sukcesów. Wszystkich chętnych zapraszamy do treningów judo i ju-jitsu, które odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw www.jujitsu.satori.jaw.pl, telefon 502 138 185.

 

IPRA