Od najbliższego piątku, 14 września mieszkańcy będą mogli głosować na projekty zgłoszone w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r. Głosować można do 28 września, jednak należy pamiętać, że każdy ma jeden głos na projekt ogólnomiejski i jeden głos na projekt lokalny. Poniżej prezentujemy wykaz wniosków poddanych pod głosowanie, które spełniają wymogi formalne i merytoryczne.

Głosować będzie można na dwa sposoby: tradycyjnie za pomocą kart do głosowania i internetowo za pośrednictwem strony www.jbo.jaworzno.pl – zakładka GŁOSOWANIE. Punkty do głosowania tradycyjnego znajdować się będą się w każdym obszarze konsultacyjnym. Pełen wykaz miejsc, gdzie można oddać głos znajduje się na stronie www.jbo.jaworzno.pl.

Do głosowania w ramach budżetu ogólnomiejskiego JBO na 2019 rok, zakwalifikowanych zostało 7 wniosków. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami projektów.

  1. * „Wieża widokowa z miejscami lęgowymi dla ptaków (jerzyków) w Parku Gródek”. Wnioskodawcy: Grażyna Bogacz-Sokół, Marcin Tosza
  2. * „Budowa 60 miejsc parkingowych wraz z dojazdem oraz rowerową trasą manewrową dla dzieci i młodzieży przy kompleksie rekreacyjno-sportowym Gigant”. Wnioskodawca: Janusz Bryła
  3. „Strefa aktywności rodzinnej – Równa Górka”. Wnioskodawcy: Łukasz Curyło, Sebastian Pycia, Renata Gacek, Marek Migas, Dawid Domagalski, Nikodem Motyka, Janusz Papuga, Dawid Litka, Marek Długopolski, Maria Kramarczyk, Łukasz Zaroda
  4. * „Budowa oświetlenia wzdłuż ulicy Jaworowej od skrzyżowania z ulicą Jana III Sobieskiego do początku zabudowań”. Wnioskodawcy: Maria Dziedzic, Zofia Słaboń
  5. * „Budowa dwóch boisk treningowych przy LKS Zgoda-Byczyna w Jaworznie”. Wnioskodawcy: Łukasz Przebindowski, Anna Korlacka, Katarzyna Wylężek, Piotr Kuciel
  6. * „Ogród doświadczeń ruchowych i sensorycznych w Geosferze”. Wnioskodawcy: Maciej Stanek, Monika Włodarczyk-Raczek, Jadwiga Grzybek, Maria Materla
  7. * „Boisko Orlik – Górnik w Dąbrowie Narodowej”. Wnioskodawcy: Leszek Żurek, Wiesław Koralik, Jerzy Ryba, Dawid Bąba, Sławomir Sobolewski

Do głosowania w ramach budżetu lokalnego JBO na 2019 rok, zakwalifikowane zostały 44 wnioski. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami projektów w poszczególnych obszarach konsultacyjnych.

OBSZAR 1 | AZOT, STARA HUTA

  1. „Budowa mini boiska sportowego z nawierzchnią poliuretanową w osiedlu Sobieski-Górka”. Wnioskodawcy: Jarosław Ciszek, Tadeusz Mistarz, Janusz Papuga
  2. * „Rekultywacja istniejącego boiska trawiastego przy Szkole Podstawowej nr 4”. Wnioskodawcy: Józef Kwiatkowski, Małgorzata Kosińska-Szafran, Jadwiga Jakóbik

OBSZAR 2 | BORY

  1. „Wykonanie boiska wielofunkcyjnego z nawierzchni poliuretanowej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Jaworznie – Bory”. Wnioskodawcy: Jolanta Rośko, Marzena Karwat, Agata Orzeł, Anna Szymanek, Daniel Liszka
  2. * „Centrum integracji lokalnej – remont nawierzchni placu przy parafii w Borach”. Wnioskodawcy: Bernadeta Siostrzonek, Leszek Siostrzonek, Piotr Bień, Paweł Bańkowski

OBSZAR 3 | BYCZYNA, CEZARÓWKA DOLNA

  1. * „Budowa zadaszonej trybuny przy LKS Zgoda-Byczyna w Jaworznie”. Wnioskodawcy: Daria Dwornicka, Grzegorz Radko, Aleksandra Kula-Krowiak, Nina Przybyszewska, Ewa Wieczorek
  2. „Zakup zestawu nagłaśniającego dla dzielnicy Byczyna i Cezarówka”. Wnioskodawcy: Anna Gontarz, Anna Lichota
  3. * „Modernizacja przystanku autobusowego BYCZYNA polegająca na montażu podświetlanych wiat, a także monitorowanej wiaty ze stojakami na rowery”. Wnioskodawcy: Anna Lichota, Anna Gontarz, Zdzisław Koźmin, Katarzyna Maj, Katarzyna Czopik
  4. * „Dziedziniec szkolny w SP 20 – miejscem odpoczynku dla mieszkańców”. Wnioskodawcy: Alicja Staszewska, Ewa Duda, Anna Messaoudi, Miłosz Ciołczyk

OBSZAR 4 | CEZARÓWKA GÓRNA, JEZIORKI, KOŹMIN, WILKOSZYN

  1. „Strefa rekreacji i rowerowego odpoczynku w dzielnicy”. Wnioskodawca: Mariusz Burczy

OBSZAR 5 | CIĘŻKOWICE

  1. * „Zakup trybun mobilnych i sprzętu do wydarzeń scenicznych dla dzielnicy Ciężkowice”. Wnioskodawcy: Natasza Chochorowska, Anna Hassa, Mirosław Pieczara, Joanna Siemek-Dzięburska, Małgorzata Kocot

OBSZAR 6 | DĄBROWA NARODOWA

  1. * „Siłownia zewnętrzna, skok w dal i plac do street workout’u przy Szkole Podstawowej nr 8”. Wnioskodawcy: Paweł Cichoń, Karol Jaromin, Jakub Siński, Jakub Staszczyk, Mariusz Kowalski, Nikodem Motyka
  2. * „Centrum sportowe w Szkole Podstawowej nr 8 – modernizacja i budowa skoku w dal, budowa oświetlenia oraz montaż ławek i koszy na śmieci”. Wnioskodawcy: Dorota Guja, Wiktoria Hendel, Marek Szuler, Krzysztof Lehnort

OBSZAR 7 | DŁUGOSZYN

  1. * „Wydawnictwo albumowe „Długoszyn – historia ilustrowana fotografiami”. Wnioskodawcy: Jerzy Nieużyła, Jarosław Sawiak
  2. „Modernizacja chodnika wzdłuż ul. Chropaczówka od Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w kierunku rynku w dzielnicy Długoszyn”. Wnioskodawcy: Grzegorz Piętak, Jolanta Panek-Kozioł
  3. „Siłownia plenerowa przy ul. Prostej w dzielnicy Długoszyn”. Wnioskodawcy: Danuta Żak, Bogdan Żak, Jerzy Nieużyła

OBSZAR 8 | DOBRA, PIECZYSKA

  1. * „Zestaw do ćwiczeń gimnastycznych wraz ze stołem do ping-ponga i gry w szachy na skrzyżowaniu ul. Chocimskiej i Poniatowskiego – rozbudowa strefy rekreacyjnej”. Wnioskodawca: Wacław Cudak
  2. * „Zaadaptowanie placu przy Szkole Podstawowej nr 11 poprzez rozbudowę strefy sportowo-rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży dzielnicy Pieczyska”. Wnioskodawcy: Bożena Partyka, Agnieszka Rataj

OBSZAR 9 | GIGANT, LEOPOLD

  1. „Doprowadzenie instalacji wodnej do istniejącego boiska do piłki nożnej w celu zraszania murawy w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Gigant”. Wnioskodawca: Janusz Bryła
  2. * „Budowa podwyższonego skrzyżowania zwalniającego przez położenie nakładki asfaltowej z przebudową studzienek odwadniających i namalowaniem pasów przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Granitowej z ul. Bursztynową”. Wnioskodawcy: Mieczysław Długosz, Mateusz Wrona, Wojciech Korduszewski, Tomasz Sędor

OBSZAR 10 | GÓRA PIASKU

  1. * „Wyposażenie ogrodu przy Szkole Podstawowej nr 9 w sprzęty do aktywnej rekreacji”. Wnioskodawca: Agnieszka Kuśnierczyk
  2. „Kultywowanie folkloru poprzez zakup strojów krakowskich dla zespołu śpiewaczego SZCZAKOWIANKI”. Wnioskodawcy: Elżbieta Nieużyła, Maria Królikowska

OBSZAR 11 | JELEŃ

  1. „Renowacja parku i zegara słonecznego przy ul. Celników”. Wnioskodawca: Renata Chmielewska
  2. * „Wielofunkcyjne mini boisko sportowe z bezpieczną nawierzchnią poliuretanową w dzielnicy Jeleń-Dąb”. Wnioskodawcy: Angelika Ligas, Janusz Papuga

OBSZAR 12 | ŁUBOWIEC

  1. „Impreza integracyjna w osiedlu Łubowiec”. Wnioskodawcy: Marzena Czarny, Kacper Zborowski
  2. „Parking osiedlowy – zorganizowanie miejsc parkingowych w pobliżu domu działkowca Jaśmin”. Wnioskodawcy: Kacper Zborowski, Marzena Czarny

OBSZAR 13 | NIEDZIELISKA

  1. „Realne podniesienie bezpieczeństwa pieszych, poruszających się wzdłuż ulicy Szczakowskiej, poprzez remont chodnika oraz montaż progów zwalniających”. Wnioskodawcy: Mirosław Michalik, Jan Michalik
  2. * „Plac Street Workout przy Szkole Podstawowej nr 3”. Wnioskodawca: Stanisława Wirska

OBSZAR 14 | OSIEDLE STAŁE, REJON ELEKTROWNI

  1. * „Kalinowa Sports Center – rozbudowa istniejącego boiska”. Wnioskodawcy: Michał Goryczka, Nikodem Motyka.
  2. „EKO oświetlenie i monitoring terenu rekreacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej nr 17”. Wnioskodawca: Barbara Ziętek

OBSZAR 15 | PAŃSKA GÓRA, SKAŁKA

  1. „Piknik integracyjny Skałka-Pańska Góra”. Wnioskodawcy: Sebastian Pycia, Waldemar Sarlej, Przemysław Czech
  2. * „Plac zabaw, rekreacji i wypoczynku dla dzieci, młodzieży i seniorów przy ul. Wandy”. Wnioskodawcy: Waldemar Sarlej, Przemysław Czech, Sebastian Pycia

OBSZAR 16 | PECHNIK, PODWALE, WARPIE

  1. * „Siłownia pod chmurką wraz ze strefą relaksu dla dzieci i dorosłych na Warpiu”. Wnioskodawcy: Jadwiga Biśta, Grażyna Nowak, Franciszka Halik
  2. „Budowa ciągu pieszego umożliwiającego wejście do Szkoły Podstawowej nr 16 od ulicy 3 Maja”. Wnioskodawca: Bolesław Borowski
  3. „Bezpieczny maluch – wymiana ogrodzenia Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaworznie”. Wnioskodawcy: Stanisław Jacher, Dawid Domagalski
  4. „Renowacja i montaż dodatkowych latarni i kamer na placu zabaw przy ul. 3 Maja”. Wnioskodawca: Wiktor Kornaś

OBSZAR 17 | PODŁĘŻE

  1. * „Centrum formy i kondycji w dzielnicy Podłęże – budowa siłowni plenerowej wraz z zabudową stołu do tenisa stołowego – przy blokach Piłsudskiego 58, 62, 64, 70”. Wnioskodawcy: Antoni Pietrewicz, Łukasz Jamrozik
  2. * „Strefa relaksu – górka Manhattan Podłęże – rozbudowa istniejącego kompleksu”. Wnioskodawcy: Anna Sotwin, Jadwiga Grzybek
  3. „Strefa rekreacji przy blokach Piłsudskiego 42, 44, Towarowa 69, 77 w osiedlu Podłęże”. Wnioskodawcy: Marta Szywała, Nikodem Motyka

OBSZAR 18 | PSZCZELNIK

  1. „Doposażenie placu zabaw przy skrzyżowaniu ulic Jarzębinowej i Wrzosowej”. Wnioskodawcy: Mateusz Wrona, Tomasz Sędor, Mieczysław Długosz

OBSZAR 19 | SZCZAKOWA

  1. „Zagospodarowanie otoczenia Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie poprzez stworzenie strefy przedszkolaka i mini parku doświadczeń”. Wnioskodawcy: Urszula Szczerbina, Katarzyna Łapińska
  2. „Budowa ogólnodostępnej wiaty grillowej na terenie OWR Sosina”. Wnioskodawcy: Stanisław Zdebski, Bogusław Lech, Janusz Bożek

OBSZAR 20 | ŚRÓDMIEŚCIE

  1. * „Park osiedlowy-miejsce spotkań przy grilu – skwer przy skrzyżowaniu ul. Matejki i Jana Pawła II”. Wnioskodawcy: Sebastian Ciągwa, Tomasz Sędor
  2. ** „Psi skwer HAU HAU – ogrodzony wybieg dla psów z torem przeszkód – przy skrzyżowaniu ul. Matejki i Jana Pawła II” – wniosek  połączony. Wnioskodawcy: Weronika Sury, Dawid Domagalski, Maciej Stanek
  3. „Centrum Sportowe Dzielnicy przy Szkole Podstawowej nr 1 – rozbudowa placu zabaw (huśtawki, wiata, stoły do ping-ponga, ławki, piaskownica)”. Wnioskodawcy: Tomasz Sędor, Mateusz Wrona, Sebastian Ciągwa, Wojciech Korduszewski, Mieczysław Długosz

* Nowa nazwa zadania

** Wniosek połączony

Wykaz punktów konsultacyjnych

Wykaz obszarów konsultacyjnych z przynależnymi ulicami

Info. UM Jaworzno