W czasie drugiego dnia Komisji Zarządów Transportu, goście mieli okazję zwiedzić nowoczesną halę PKM Jaworzno, zapoznać się z taborem autobusowym i sprawdzić, jak działają nasze stacje ładowania „elektryków”.

Wtorkowe obrady obfitowały w wiele ciekawostek na temat rozwiązań komunikacyjnych wprowadzonych w Jaworznie – współpraca międzygminna między Jaworznem a Chrzanowem (czyli miastami, które nie tworzą żadnego związku aglomeracyjnego), odejście od biletu na rzecz abonamentu czy elektromobilność i autonomizacja transportu publicznego wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród pozostałych uczestników. A było ich kilkadziesiąt, i to z całej Polski. Dziś goście mieli okazję zobaczyć jak to wszystko wygląda w praktyce – o godz. 10:00 rozpoczęła się wycieczka techniczna, podczas której zaprezentowane zostały autobusy elektryczne, stacje ładowania pojazdów i – oczywiście – super nowoczesna hala znajdująca się na zajezdni PKM.

Poza częścią prezentacyjną był także czas na pytania i rozmowy indywidualne, co wcale nas nie dziwi, gdyż – nieskromnie mówiąc – nasze miasto można uznać za lidera w zakresie komunikacji miejskiej, co zresztą potwierdzają wyniki badań satysfakcji mieszkańców.

Nasze doświadczenie i wiedza osób, które występowały w roli prelegentów na pewno sprawiły, że uczestnicy wydarzenia będą miło wspominać pobyt w Jaworznie i niejeden raz będą podejmowali próby wdrożenia choć części naszych rozwiązań w swoich gminach.