Święto kolarskie w naszym mieście! Już po raz trzeci start jednego z etapów znanego na całym świecie wyścigu kolarskiego Tour de Pologne wyruszył z Jaworzna! Pierwsze emocje były w 2014 roku, gdzie na rynku usytuowana była premia lotna. Nasze miasto zostało docenione, dzięki czemu w tym roku, a także w latach 2015, 2017 mogliśmy już być organizatorami emocjonujących startów. Po wczorajszym starcie z naszego miasta rowerzyści pojechali przez Mysłowice, Chełm Śląski, Żywiec, w Beskidy, aby rywalizację zakończyć w Szczyrku.

Już po godzinie 10:35 pierwsi zawodnicy zameldowali się na starcie, aby podpisać listę startową. W międzyczasie na rynku wesoło ubrani kibice, posiadający przy sobie transparenty i inne ciekawe kibicowskie atrybuty ochoczo dopingowali przybyłych na start uczestników. Nie mogło zabraknąć naszej pięknej hostessy Oliwii Czajer, która podczas tego etapu pełniła rolę ambasadorki naszego miasta.

Równo o godzinie 12:00 cykliści wystartowali ze skąpanego słońcem rynku. Następnie udali się na start ostry zlokalizowany na ulicy Piłsudskiego, który oznaczał początek niesamowitych emocji. Wczorajszy etap to początek górskich zmagań, kolarze mieli do przejechania trasę liczącą 179 km.

Dzięki takim imprezom nasze miasto jest na ustach całej Europy i staje się kolebką kolarstwa. Jaworzno podczas startu odwiedziło bardzo wiele ekip telewizji, dzięki którym materiał zostanie emitowany na szeroką skalę!