Lato sprzyja wypadom rowerowym, a grupy rowerzystów działające w naszym mieście dbają o ciekawe wydarzenia. Można jeździć po mieście odkrywając jego uroki lub dołączyć do wypadu za miasto.

Team Jaworzno po raz kolejny organizuje night biking, po polsku jest to po prostu nocny przejazd rowerowy. Rowerzyści tworzą razem doborowe towarzystwo, więc atrakcji podczas przejazdu na pewno nie zabraknie. Szpaler kolarzy ruszy z rynku o godzinie 21, a zapisy rozpoczną się pół godziny wcześniej.

Kolejną bardzo ciekawą propozycją dla miłośników dwóch kółek jest wycieczka na różę wiatrów zwieńczona pięknym zachodem słońca na Pustyni Błędowskiej. Celem wycieczki jest również zacieśnianie więzi, a także propagowanie sportowego stylu życia. Niepokonani Jaworzno wraz z przyjaciółmi wyjadą z jaworznickiego rynku w sobotę o godzinie 18.

Trzeci wyjazd skierowany został dla rannych ptaszków. W niedzielny poranek o godzinie 7 to  Stowarzyszenie Cztery Pory roku opanuje rynek, aby wspólnie wybrać się do swoich przyjaciół z Bytomia. Jednak na tym cel podróży się nie kończy! Po połączeniu wspólnych sił wybiorą się razem na Rajzę Leśną.