Już 23 czerwca zostanie uruchomiona linia 390, która obsłuży także przystanek Pieczyska Centrum Nurkowe. Poszerzenie trasy o Pieczyska jest związane z coraz większą atrakcyjnością Parku Gródek. 

Do tej pory wakacyjna linia 390 ułatwiała mieszkańcom przejazd na Sosinę i do GEOsfery, czyli do dwóch miejsc niezwykle popularnych w sezonie letnim. W tym roku, dzięki zwiększeniu dostępności zbiornika Wydra, do ulubionych miejsc letniego relaksu dołącza Park Gródek, co widać po liczbie mieszkańców (nie tylko Jaworzna) odwiedzających to miejsce.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, linia 390, która zostanie uruchomiona 23 czerwca, obsłuży także przystanek Pieczyska Centrum Nurkowe. Jak do tej pory, autobus rozpocznie trasę na Osiedlu Stałym, a zakończy na Sosinie. Po drodze obsłuży m.in. przystanki GEOsfera i Pieczyska Centrum Nurkowe (przystanek w kierunku Szczakowej, który dla odwiedzających Gródek będzie zarówno przystankiem wysiadkowym, jak i powrotnym).

Pełną trasę linii 390 w kierunku Sosiny prezentujemy poniżej:

– Jaworzno Osiedle Stałe
– Jaworzno Urząd Skarbowy
– Jaworzno Leopold
– Jaworzno Pechnik
– Jaworzno Pechnik Cmentarz
– Jaworzno Rzemieślnicza
– Jaworzno Matejki
– Jaworzno Centrum
– Jaworzno Rynek
– Jaworzno Warpie Wodociągi
– Jaworzno Warpie Galmany
– Jaworzno Warpie
– Jaworzno Geosfera
– Jaworzno Góra Piasku Kaliska
– Jaworzno Góra Piasku
– Jaworzno Szczakowa Osiedle Gagarina
– Jaworzno Szczakowa Przychodnia
– Jaworzno Szczakowa Dworzec PKP
– Jaworzno Szczakowa Przychodnia
– Jaworzno Szczakowa Kościół
– Jaworzno Szczakowa Cmentarz
– Jaworzno Pieczyska Centrum Nurkowe
– Jaworzno Szczakowa Cmentarz
– Jaworzno Zalew Sosina

Wakacyjna linia 390 będzie kursować codziennie, tradycyjnie, od 23 czerwca do 31 sierpnia. Natomiast we wrześniu linia będzie kursować w weekendy.