W sobotę 9 czerwca w hali MOSiR w Mysłowicach w rozegrany został  międzynarodowy turniej Silesian Open w Ju-jitsu. W zawodach organizowany przez Śląski Związek Ju-jutsu startowało czterystu dziesięciu zawodników z trzydziestu siedmiu klubów z Polski, Rumunii, Niemiec, Czech i Słowacji. W trwającym kilkanaście godzin turnieju znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportu Walki „Satori” Jaworzno, którzy zdobywając liczne medale uplasowali się na drugiej pozycji w klasyfikacji drużynowej. 

 

W konkurencji fighting złote medale wywalczyli Patryk Urban w kat. senior -62kg oraz Aleksandra Masternak w kat. junior -48kg. Równie dobrze spisali się zawodnicy w grupie wiekowej młodzików U12, w tym uczniowie klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo działającej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Adela Niciarz zwyciężyła w kat. -40kg a Dawid Machna uplasował się na drugim stopniu podium w kat. -42kg. Pierwsze miejsce w tej grupie wywalczył również zmagający się z kontuzją Szymon Łąka w kat. -34kg. W klasie juniorów młodszych U15 złoty medal wywalczyła Hanna Kałuża w kat. -44kg, srebrny krążek zdobył Paweł Kozakiewicz w kat. -41kg natomiast Patryk Matusik uplasował się natrzecie lokacie w kat. -55kg. W najmłodszej grupie wiekowej dzieci U10 poza konkurencję był Szymon Kałuża w kat. -27kg natomiast drugi w tej kategorii Adam Łąką zdobył brązowy medal. W parterowej konkurencji newaza Aleksandra Masternak w kat. -48kg oraz Adela Niciarz w kat -40kg pokonując wszystkie rywalki zwyciężyły swoje kategorie.


Znakomita postawa na macie całej drużyny prowadzonej przez trenera Łukasza Proksę pozwoliła zająć zawodnikom Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno drugiej pozycji w klasyfikacji medalowej obok klubów Armagedon Strzyżów oraz BJJ Faktory Gliwice. Dodatkowo Aleksandra Masternak oraz Patryk Urban zostali nagrodzeni pucharami dla najlepszych zawodników w swoich grupach wiekowych.
Start w zawodach odbył się w ramach zadań „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” oraz „Ju-jitsu i Judo: Samoobrona i sport dla każdego” wspieranych przez Urząd Miasta Jaworzna Wszystkich chętnych zapraszamy do treningów judo i ju-jitsu, które odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

IPRA