W dniu 5 czerwca 2018r. z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaworznie zorganizowano Wakacyjne Targi Pracy.

Targi adresowane były przede wszystkim do absolwentów, jak również do młodzieży uczącej się, zainteresowanej podjęciem pracy w czasie wakacji. Dla uczestników targów była to doskonała okazja by w jednym dniu i w jednym miejscu spotkać się z Pracodawcami, którzy oferują wakacyjną pracę.

Prace sezonowe dla młodzieży prezentowały: Ochotnicze Hufce Pracy, Agencje Zatrudnienia oraz Pracodawcy, którzy najczęściej poszukiwali pracowników z branży produkcyjnej, logistycznej, gastronomicznej oraz na stanowisko magazyniera.

Ponadto przedstawiono oferty pracy za granicą w ramach sieci EURES rozpowszechnionych przez Wojewódzkie Urzędy Pracy. Najwięcej ofert pracy pochodziło z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii. Dominującą rolę odgrywały zawody z branży: gastronomicznej, budowlanej, opiekunowie osób starszych, prace sezonowe do zbiorów.
Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak krajowe oferty pracy.
W trakcie trwania Targów odbyła się prezentacja prowadzona przez Prezydenta Miasta Jaworzna nt. „ Jaworzno – strefa lepszej pracy”,
oraz prelekcje tematyczne:
– „Praca sezonowa za granicą w państwach UE” przedstawiona przez doradcę EURES
z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach;
– „Agencja Pracy Tymczasowej – co to takiego?” prowadzona przez Agencję Pracy WORK &PEOPLE z Wrocławia,

Dodatkowo młodzież uczestnicząca w Targach mogła dowiedzieć się jak działa aplikacja mobilna Instant.Job, poprzez którą można znaleźć pracę krótkookresową.

Powyższe wystąpienia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wakacyjne Targi Pracy odwiedziło ponad 400 osób, którym życzymy osiągnięcia oczekiwanych celów.

 

Tekst i foto: PUP Jaworzno