Dobiegają końca prace związane z ukończenie, piłkarskiego centrum szkoleniowego na terenie kompleksu Stadionu Miejskiego „Victoria”. Powstanie tu kolejne pełnowymiarowe boisko z nawierzchnią z trawy syntetycznej, na której będzie możliwość wydzielenia dwóch piłkarskich boisk treningowych. Całkowitej renowacji poddane zostaną również korty tenisowe. Obiekt prawdopodobnie zostanie otwarty już 28 czerwca.

 

Jest to obszar o powierzchni blisko 14 tys. m2 i wymiarach z powodzeniem umożliwiających umieszczenie tu pełnowymiarowego boiska piłkarskiego (poprzecznie w stosunku do boiska z murawą naturalną). Projekt wykonawczy zakłada zatem budowę boiska piłkarskiego o wymiarach 100 m na 60 m (wymiary pola gry) pokrytego nawierzchnią z trawy syntetycznej trzeciej generacji (nawierzchni zgodnej z certyfikatem FIFA 2 Stars). Projektant założył również wydzielenie w ramach tego pełnowymiarowego boiska dwóch mniejszych (56m x 26m) boisk treningowych z przenośnymi i instalowanymi do podłoża bramkami.

Zostaną również zmodernizowane korty tenisowe. Zamiast trzech dotychczasowych, niemal od podstaw zostaną odtworzone dwa korty o certyfikowanej przez ITF nawierzchni z mączki ceglanej oraz systemem odwadniania.
Założenie uzupełniać ma pawilon socjalno-sanitarny, plac wielofunkcyjny (np. do ćwiczeń i rozgrzewki) oraz odrębne trybuny dla widzów. Kompleks posiadał będzie sztuczne oświetlenie, umożliwiające użytkowanie po zmroku.
Oczywiście likwidacji ulegnie dotychczasowy wjazd od strony ul. Gutmanów. Zastąpi go nowy wjazd od ul. Krakowskiej wraz z drogą wewnętrzną umieszczoną pomiędzy głównym boiskiem a boiskiem treningowym. Uda się tu również wygospodarować 27 miejsc parkingowych. Dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej będących w dyspozycji Ministra Sportu i Turystyki wyniosło 1 503 300 zł.