Kanalizacja w Ciężkowicach od kilku lat już działa. Z tego faktu zadowoleni są mieszkańcy. Teraz rozpoczęły się prace związane z wymianą i modernizacją sieci wodociągowej.

Przebudowa sieci wodociągowej w ulicy Ciężkowickiej na odcinku ponad 3 km ruszyła końcem kwietnia. Jej koszt to blisko 2 mln zł. Zakres obejmuje ułożenie sieci od ulicy Botanicznej do skrzyżowania z ulicą Księdza Mroczka.

Wymiana wodociągu prowadzona jest metodą bezwykopową w terenie zielonym, pod nawierzchnią asfaltową, chodnikami i wjazdami z kostki betonowej. Nie wiąże się ona
z wycinką drzew. Obserwowana wycinka i regulacja drzew, prowadzona była przez operatora energetycznego, czy też telekomunikacyjnego – tłumaczy rzecznik Wodociągów Jaworzno Sławomir Grucel i jak dodaje – wybór metody bezwykopowej związane było m.in. z urbanistycznymi uwarunkowaniami tej ulicy. Dzięki przewiertom wykonamy mniej wykopów otwartych, tylko te które będą wymagane do wprowadzenia maszyny przeciskowej.

Tym samym mieszkańcy oraz kierowcy mogą liczyć na mniejszą niż dotychczas liczbę zwężeń oraz mniejszą ingerencję w nawierzchnię drogi. Nie oznacza to jednak, że ich nie będzie, a w rejonie pobocza nie napotkamy koparek i wywrotek. Udając się tą drogą do Ciężkowic należy więc zachować stosowną prędkość oraz uwagę. Całość prac ma być zakończona w listopadzie br.