Podczas dzisiejszej, pierwszej w tym sezonie Mszy polowej, ksiądz Mirek Tosza zdradził plany działalności Bacówki na Pieczyskach. Miejsce to, tradycyjnie już, będzie gościć Wspólnotę Betlejem aż do jesieni.

 

Pierwsze zwierzęta zostały już przewiezione z Betlejem do Bacówki – w nowych zagrodach mogliśmy spotkać dziś owce, osiołki i alpaki. W najbliższych dniach dojadą do nich kangury i kucyki. O zwierzęta będą dbać mieszkańcy domu Wspólnoty Betlejem.

 

Dzisiejsza Msza Święta, odprawiona przez księdza Toszę, rozpoczęła sezon bacówkowy. Tuż po niej duchowny zdradził, czego w tym roku możemy spodziewać się w Bacówce. Niezwykle gościnni mieszkańcy Wspólnoty chętnie poczęstują gości kawą lub herbatą, a raz w miesiącu, późnym wieczorem, w Bacówce będą organizowane spotkania z cyklu „Kino pod Gwiazdami”, czyli nocne projekcje filmów w plenerze. Oczywiście co niedzielę, o godz. 15:00, na Pieczyska będzie przyjeżdżał ksiądz Mirek, by odprawić Mszę świętą. W ubiegłym roku nabożeństwa cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców wszystkich dzielnic.

 

Bacówka ma być miejscem, które łączy mieszkańców. Dlatego, wzorem ubiegłego roku, po mszach będą odbywać się spotkania podczas których obecni będą mogli wypić kawę lub herbatę, zjeść coś słodkiego lub pogrillować. Ksiądz Mirek zachęca do przynoszenia własnych wypieków.