Drodzy Seniorzy! Już od jutra rusza program skierowany specjalnie do Was – „Jaworzno Przyjazne Seniorom”. 7 maja, podczas „poniedziałku z naturą” organizatorzy przewidzieli ciekawy dzień w GEOsferze.

Od godziny 10:00 rozpoczną się zajęcia warsztatowe w ogrodzie sensorycznym, a także spotkania z naukowcami Uniwersytetu Śląskiego (botanikami, paleontologami, geologami). „Po zimnych ogrodnikach” – zakładanie grządki warzywnej; „Historie zaklęte w kamieniach” – popularnonaukowy wykład dr Krzysztofa Szopy (Uniwersytet Śląski) z zakresu paleontologii.

GEOsfera Jaworzno, godz. 10.00 – 12.00

Historie zamknięte w kamieniach
Jakie są najcenniejsze kamienie szlachetne, jak powstają i gdzie je można znaleźć? Historie z „dreszczykiem”, w których główną rolę odegrały minerały. Część warsztatowa zajęć będzie poświęcona ciekawostkom m.in. takim, jak dbać o wyroby z naturalnych kamieni oraz sposobom jak odróżnić czy minerał, który mamy jest naturalny, sztuczny lu czy był poddany zabiegom polepszenia jakości. Uczestnicy mogą przynieść swoje posiadane wyroby jubilerskie w celu ich identyfikacji.

„Grządka warzywna”
Wyobraźmy sobie, że w każdej chwili możemy udać się do swojego ogrodu po potrzebną nam roślinę, gdzie wszystko jest ekologiczne i wiemy „co jemy”. Idealny warzywniak rządzi się swoimi prawami, a rośliny, które w nich postanowimy posadzić muszą mieć korzystne warunki dla swojego rozwoju. Jak przygotować takie miejsce? Co to jest allelopatia i jak możemy ją wykorzytsać do podniesienia swoich plonów? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo na zajęciach z ogrodnikiem GEOsfery.

Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie, ul. Św.Wojciecha 100 Jaworzno. tel. 518302011

Cały program na maj znajduje się tutaj: Program Jaworzno Przyjazne Seniorom – maj 2018