Żeby nudzić się w Jaworznie, trzeba się naprawdę postarać! W naszym mieście znajdziemy nie tylko atrakcyjną ofertę kulturalną, lecz także propozycje zajęć podczas których możemy rozwijać swoje pasje i poznać osoby, które je podzielają. Wiele ciekawych zajęć oferuje nasze muzeum. 

Muzeum Miasta Jaworzna nie jest jedynie placówką w której można poznać historię miasta i regionu. To także miejsce spotkań z pasją, szczególnie rękodzielniczą. Harmonogram zajęć można śledzić na bieżąco poprzez stronę na Facebooku: Rękodzieło w Muzeum Miasta Jaworzna. Spotkania odbywają się w środy, kiedy realizowany jest cykl Ceramicznych Podwieczorków i w piątki – wtedy prowadzone są różne zajęcia. W ciągu ostatnich miesięcy spotykali się miłośnicy dziergania, haftowania, tworzenia biżuterii oraz decoupage.

Uczestnicy zajęć z szydełkowania nie tworzą dla siebie, lecz dla malutkich dzieci – piękne ośmiorniczki trafiają do wcześniaków. Dlaczego? Ponieważ ciepła i milutka wełna którą utulają się maluszki daje poczucie ciepła i bezpieczeństwa pomagając w rozwoju noworodka. Osoby, które nie mają cierpliwości do pracy z włóczką i drutem bądź szydełkiem, mogą znaleźć w ofercie Muzeum Miasta Jaworzna inne warsztaty. Wystarcz śledzić stronę na Facebooku. A tych, którzy jeszcze się wahają, zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z niektórych zajęć. Fotografie są autorstwa naszych redaktorów oraz Muzeum Miasta Jaworzna.