Za nami V Rajd Rekreacyjny Cztery Pory Roku Wiosna 2018! Jaworznickimi ulicami przejechało ponad 600 – jak nie prawie 700 rowerzystów.

W rajdzie wzięli udział nie tylko Mieszkańcy Jaworzna – do naszego Miasta przybyli miłośnicy czterech kółek z różnych stron – między innymi z Mysłowic, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Bytomia, Mikołowa itd. Trasa, która rozpoczęła się na Plantach, prowadziła przez ulice Centrum, aż w stronę Wilkoszyna – a tam już prosto nad Żabnik w Ciężkowicach i do punktu docelowego – nad Zalew Sosina.

Na uczestników czekały tam kiełbaski z grilla i żurek, a także szereg ciekawych konkurencji zwinnościowych, opierających się głównie na umiejętności panowania nad dwoma kółkami.

Prawdziwych emocji dostarczyło przeciąganie liny. Tutaj zmierzyły się ze sobą przede wszystkim sportowe – w tym rowerowe – teamy z różnych Miast. Finałową walkę rozegrały Stowarzyszenie w Kręgu Formy i Stowarzyszenie Rowerowe Cztery Pory Roku Jaworzno. Zaciętą walkę zwyciężyła ekipa W Kręgu Formy. Oba Stowarzyszenia świetnie spisały się również w organizacji całego wydarzenia.

Niedzielny rajd kolejny raz pokazał, że fanów takiej formy aktywności jest naprawdę dużo. Cieszy fakt, że Mieszkańcy Jaworzna – ale także przybyli goście – tak chętnie angażują się w tego typu akcje. My już nie możemy doczekać się letniej edycji Rajdu!

Poniżej galeria zdjęć.