Ponad 20 kobiet zgłosiło się do tegorocznej edycji jaworznickiego projektu Metamorfozy. W sobotę, 7 kwietnia, odbył się drugi casting, a po nim zostały wybrane trzy finalistki. W tym roku organizatorki Metamorfoz postanowiły położyć nacisk nie tylko na poprawę wyglądu uczestniczek, ale przede wszystkim na wykorzystanie tej poprawy do zmiany ich myślenia o sobie, zaakceptowania i polubienia swojego ciała.

W tej edycji będziemy stawiać przede wszystkim na to, żeby pomóc naszym trzem finalistkom osiągnąć pewne przemiany wewnętrzne. Najbardziej zależy nam na tym, żeby panie postarały się zmienić swój styl życia. Dlatego w tym roku, oprócz wizażystek, fryzjerek, czy makijażystek, brafitterki czy dentystki, uczestniczki będą pracowały z psychologiem, dietetykiem, trenerem fitness – wyjaśnia Karolina Jamrozik, fotografka i jedna z organizatorek Metamorfoz.

Organizatorki zaznaczają, że dla nich jednorazowa poprawa wyglądu zewnętrznego uczestniczek to za mało, dlatego podczas castingów jednym z najważniejszych kryteriów było to, czy panie są gotowe właśnie na przemiany wewnętrzne i czy tego faktycznie oczekują. Bo tylko wtedy efekt osiągnięty podczas finału ma szansę zostać utrzymany.

Poprawa makijażu lub fryzury albo zasięgnięcie porady wizażystki nie są celami Metamorfoz, dlatego podczas castingów wybrane zostały panie, które przyznały, że mają problem z za-
akceptowaniem swojego obecnego wyglądu i potrzebują kompleksowej pomocy, żeby ten stan zmienić. – Jestem, jak sądzę, w połowie swojego życia i chciałabym coś w nim
zmienić. Odkryć swoje nowe „ja”, stworzyć jakiś własny styl. Najbardziej zależy mi na zmianie samej siebie, takiej metamorfozie umysłu. Jeśli to mi się uda, to z całą resztą sobie poradzę. Musi najpierw przyjść zmiana wnętrza, a makijażu, sposobu ubierania czy czesania przecież mogę nauczyć się od specjalistek – przyznaje pani Renata, jaworznianka.

Właśnie na takim podejściu do Metamorfoz zależało organizatorkom, a pani Renata została wybrana do finału. Oprócz niej znalazły się tam panie Agata i Mirosława. Do finału tegorocznej edycji projektu mogły zakwalifikować się tylko mieszkanki naszego miasta, również wszyscy partnerzy, którzy przez najbliższe półtora miesiąca będą pracować nad zmianami wnętrza i wyglądu finalistek to jaworzniccy przedsiębiorcy, a organizatorki podkreślają lokalny charakter imprezy.

Finał Metamorfoz zaplanowano na 25 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Będzie to impreza dla kobiet z mnóstwem atrakcji. Wtedy spośród trzech finalistek wybrana
zostanie ta, która przeszła największe zmiany. Projekt od początku wspiera zastępca prezydenta Monika Bryl.
Patronem medialnym przedsięwzięcia jest portal JAWORZNO PL.

Materiał na podstawie Puls Jaworzna Nr 15/2018
Fot. Puls Jaworzna