W sobotę 7 kwietnia w stolicy Węgier odbył się międzynarodowy turniej Budapeszt Open w Ju-jitsu organizowany przez Europejską Unię Ju-jitsu. W turnieju biało-czerwone barwy reprezentowało pięcioro zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno: Patryk Urban, Aleksandra Masternak, Szymon Łąka, Adela Niciarz oraz Dawid Machna.

W trwającym ponad trzynaście godzin turnieju, w którym startowało prawie sześciuset zawodników, reprezentujących dwanaście krajów z Europy zawodnicy z Jaworzna wywalczyli dwa złote, trzy srebrne oraz jeden brązowy medal.

W konkurencji fighting złote medale wywalczyli Patryk Urban w kategorii młodzieżowiec -62kg oraz Aleksandra Masternak w kategorii junior -48kg. Oboje byli poza konkurencją rywali, zdecydowanie wygrywając swoje pojedynki dzięki skutecznym uderzeniom oraz rzutom. Równie dobrze spisali się zawodnicy w grupie wiekowej młodzików U12 w tym uczniowie klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo działającej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie Adela Niciarz kat -40kg oraz Dawid Machna kat -42kg. Młodzi wojownicy po widowiskowych pojedynkach, w których skutecznie realizowali założenia taktyczne zajęli drugie lokaty w konkurencji fighting. Adela zmagała się w dodatkowej konkurencji newaza, w której przegrywając tylko pojedynek finałowy zdobyła swój drugi srebrny medal. Kolejny na macie stanął niezwykle waleczny Szymon Łąka w kategorii -34kg, który punktował rzutami oraz trzymaniami w parterze dzięki czemu zajął trzecią pozycję. Warto podkreślić że dla całej trójki młodzików był to debiut w zawodach międzynarodowych, tym bardziej wywalczone przez nich medale zasługują na słowa uznania. Trener Łukasz Proksa podkreśla, że postawa na macie oraz wysokie miejsca jego wychowanków dobrze wróżą przed startem w Mistrzostwach Polski Ju-jitsu w Sochaczewie.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Sympatyków sportów walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.