W Przedszkolu Miejskim nr 27 zapoczątkowano akcję budowania tożsamości miejskiej wśród najmłodszego pokolenia jaworznian. Do rąk dzieci i wychowawców trafiły pakiety edukacyjne, które pomogą przedszkolakom i uczniom klas 1-3 w opanowaniu wiedzy o Jaworznie. Pakiety zostały stworzone w konsultacji z psychologiem, pedagogami i metodykami.

Nową formę nauki poprzez zabawę zainaugurowali z przedszkolakami – prezydent Paweł Silbert, jego zastępca Monika Bryl i przedstawiciele MCKiS Jaworzno. Budowanie lokalnej tożsamości wśród najmłodszych oraz poprawienie edukacji historyczno-geograficznej dotyczącej Jaworzna, to główne cele zainaugurowanej dzisiaj akcji. W jej ramach, do wszystkich przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych w Jaworznie trafią specjalne zestawy pn. „Jaworzno – kocham moje miasto”, które umożliwią najmłodszym poznawanie miejsca, w którym żyją, poprzez zabawę. Nowy pomysł realizowany jest w ramach programu „Jaworzno Wspiera Rodziny” zaprezentowanego w ubiegłym roku przez prezydenta Silberta.

Każdy zestaw został przygotowany z myślą o prowadzeniu zajęć z dziećmi w formie warsztatów w przedszkolach i szkołach podstawowych, dlatego zawiera materiały dla wychowawcy i materiały do kserowania dla dzieci. Nauczyciele mają do wyboru 7 warsztatów, do których przygotowano również scenariusze i instrukcje ze wskazówkami rozwojowymi, dostosowaniem do grupy wiekowej i propozycją dodatkowych aktywności.

Pracując wspólnie z nauczycielem dzieci dowiedzą się między innymi czym rożni się herb miasta od jego logotypu, zobaczą jak wygląda strój ludowy damski i męski, zagrają w planszówkę, w której do zwycięstwa potrzebna jest wiedza o Jaworznie oraz w domino, które pomoże im poznać ogólne zagadnienia charakteryzujące miasto, odkryją miejsca rekreacyjne i kulturalne, do których mogą pójść z rodziną, stworzą nawet pocztówkę Jaworzna.