Weekendowy Przegląd Wydarzeń

Jak w każdy piątek prezentujemy Państwu przegląd wydarzeń weekendowych w Jaworznie i okolicy. Będzie się działo! Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!

Jaworzno
piątek, 16 marca
-godz. 16:00, Fabryka Talentów, Instrukcja Obsługi Mózgu
-godz. 16:00, Muzeum Miasta Jaworzna, Otwarcie wystawy Szczakowa – karty z historii
-godz. 17:00, Muzeum Miasta Jaworzna, Ośmiorniczki dla wcześniaków urodzonych w Jaworznie
-godz. 17:00, Muzeum Miasta Jaworzna, Historia i Pasja Młodych
-godz. 18:00, Teatr Sztuk, Koncert duetu Patrycja Ciska i Gabriela Kapczuk
-godz. 19:00, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie, Koncert Macieja Maleńczuka
sobota, 17 marca
-godz. 9:00, Sosina, Trening biegowy
-godz. 10:00, Klub Niko, Rajd z kijkami „Elegancja w kapeluszu”
-godz. 10:00, Muzeum Miasta Jaworzna, Warsztat fechtunku
-godz. 11:00, Akcja adopcyjna psów w Galenie
-godz. 13:00, Stadion miejski na Krakowskiej, Szczakowianka Jaworzno – Warta Zawiercie
-godz. 15:00, Sosina, Morsowanie
-godz. 16:00, Hala widowiskowo-sportowa, MCKiS Jaworzno – GKS II Katowice
-godz. 18:00, Teatr Sztuk, Pasja” życie i nauczanie Jezusa Chrystusa według ewangelii św. Jana – spektakl
-godz. 20:00, Hala widowiskowo-sportowa, MCKiS Jaworzno, MCKiS Jaworzno – KS Pogoń Ruda Śląska
niedziela, 18 marca
-godz. 8:45, Rynek w Jaworznie, Wspólny rowerowy wyjazd do Chrzanowa
-godz. 9:00, Sosina, Niedzielny poranek morsa
-godz. 10:00, FlyPark, Niedzielne poranki malucha
-godz. 11:00, Teatr Sztuk, Muzyczny poranek
-godz. 16:00, Czary Mary Pstryk (ul. św. Wojciecha 10), Casting do kobiecych metamorfoz
-godz. 18:00, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie, Spektakl „Lilia”
-godz. 19:00, Jazz Club Muzeum, Kapitan Brońka – koncert pieśni żeglarskich z ciepłych mórz
Katowice
piątek, 16 marca
-godz. 10:00, Rynek w Katowicach, Jarmark Wielkanocny
-godz. 16:00, Akademia Muzyczna w Katowicach, Otwarte wykłady humanistyczne
-godz. 17:00, ASP w Katowicach, Bogdan Topor – Wszystko to węgiel – Carbon is all
-godz. 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, Filia nr 19, Kuba wyspa spotkań – ludzie i bogowie
-godz. 17:30, Kinoteatr Rialto, Przegląd Filmów Górskich
-godz. 18:00, Galeria Katowicka, Marcin Prokop – Wykład motywacyjny – Akademia Biznesu
-godz. 17:00, Teatr Old Timers Garage, Żona do adopcji
sobota, 17 marca
-godz. 10:00, Rynek w Katowicach, Jarmark Wielkanocny
-godz. 10:00, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Sweet Targi
-godz. 11:00, MDK Bogucice-Zawodzie, Patrykowe warsztaty z tańca irlandzkiego z Galway
-godz. 13:30, Teatr Śląski, Wiosenny Marsz Wolności w Katowicach
-godz. 17:00, Centrum Sztuki Filmowej – Kino Kosmos, Michał Bajor „Od Kofty do Korcza”
-godz. 17:30, Kinoteatr Rialto, Przegląd Filmów Górskich
-godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Arvo Pärt / Pasja wg św. Jana | Camerata Silesia w NOSPR

niedziela, 18 marca
-godz. 10:00, Rynek w Katowicach, Jarmark Wielkanocny
-godz. 10:00, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Sweet Targi
-godz. 10:00, Schronisko dla bezdomnych zwierząt, Akcja wyprowadzania psów ze schroniska
-godz. 11:00, Muzeum Historii Katowic, Oprowadzanie kuratorskie
-godz. 12:00, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Herreweghe conducts the ‘Johannes Passion’
-godz. 14:30, Kino Kosmos dla dzieci, Rodzina w kinie – Superagentka
-godz. 16:00, Teatr Gry i Ludzie, Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata
-godz. 16:00, Pałac Młodzieży, Spektakl „Przepraszam, co Pan tu robi?”
-godz. 17:30, Kinoteatr Rialto, Przegląd Filmów Górskich
Zagłębie
piątek, 16 marca
-godz. 8:00, Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Maciej Kot – Malarstwo
-godz. 9:00, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, 14. Festiwal Nauki w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej
-godz. 11:00, MUZA w Sosnowcu, II Międzynarodowy Festiwal Piosenki „World Song (koncert finałowy o godz. 18:00)
-godz. 12:00, Expo Silesia Sosnowiec, EXPOShooting- Targi Strzelectwa, Militariów i Survivalu
-godz. 13:00, Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, 26. Biennale Ilustracji Bratysława
-godz. 17:00, Miejski Dom Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu, Wernisaż Wystawa 125
sobota, 17 marca
-godz. 8:00, Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Maciej Kot – Malarstwo
-godz. 9:00, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, 14. Festiwal Nauki w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej
-godz. 11:00, Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu, Warsztaty tańca bretońskiego
-godz. 12:00, Expo Silesia Sosnowiec, EXPOShooting- Targi Strzelectwa, Militariów i Survivalu
-godz. 12:00, Expo Silesia Sosnowiec, Protest przeciwko Targom łowieckim
-godz. 13:00, Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, 26. Biennale Ilustracji Bratysława
niedziela, 18 marca
-godz. 8:00, Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Maciej Kot – Malarstwo
-godz. 9:00, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, 14. Festiwal Nauki w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej
-godz. 10:00, Hala widowiskowo-sportowa przy Żeromskiego w Sosnowcu, Maraton Fitness
-godz.10:30, PKZ Dom Kultury Ząbkowice, Niedzielne Poranki Teatralne – Lampa Alladyna
-godz. 11:00, Pogoria I w Dąbrowie Górniczej, Pożegnanie zimy – bieg z psami
-godz. 12:00, Expo Silesia Sosnowiec, EXPOShooting- Targi Strzelectwa, Militariów i Survivalu
-godz. 13:00, Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, 26. Biennale Ilustracji Bratysława
-godz. 16:00, Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Spektakl- Przygoda z ogrodnikiem
-godz. 18:00, MUZA w Sosnowcu, Raz, Dwa, Trzy – Młynarski
Kraków
piątek, 16 marca
-godz. 18:00, Instytut Konfucjusza, Stroje chińskie na przestrzeni wieków
-godz. 19:00, Kościół Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, Współczesna muzyka sakralna – koncert
– godz. 19:15, Kino Pod Baranami, Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Pod Baranami
godz. 20:00, TAURON Arena Kraków, Polska Noc Kabaretowa 2018
sobota, 17 marca
-godz. 9:00, Błonia, Parkrun Kraków
-godz. 10:00, EXPO Kraków, Targi Mieszkań i Domów w Krakowie
-godz. 10:00, Uniwersytet Ekonomiczny, Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów – wiosna 2018
-godz. 18:00, Stara Zajezdnia, Dzień św. Patryka w Starej Zajezdni
-godz. 18:00, Florianka Aula Akademii Muzycznej, Koncert Orkiestry Barokowej – 23. Dni Bachowskie
-godz. 18:00, Kino Kijów, Przepraszam, co Pan tu robi? – komedia dla widzów dorosłych
-godz. 19:15, Kino Pod Baranami, Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Pod Baranami
niedziela, 18 marca
-godz. 10:00, EXPO Kraków, Targi Mieszkań i Domów w Krakowie
-godz. 10:00, Uniwersytet Ekonomiczny, Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów – wiosna 2018
-godz. 10:30, Żydowskie Muzeum Galicja, Kraków (nie)zapomniany: Spacer po terenie getta krakowskiego
-godz. 11:00, ul. 3 Maja, Półmaraton Marzanny
-godz. 18:00, ul. Św. Gertrudy, Spacer Kryminalny Kraków po zmroku
-godz. 18:00, Teatr Słowackiego, Michał Bajor „Od Kofty do Korcza”
-godz. 19:00, Florianka Aula Akademii Muzycznej, Koncert Orkiestry Kameralnej
-godz. 19:15, Kino Pod Baranami, Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Pod Baranami
Ziemia Chrzanowska i Krzeszowice
piątek, 16 marca
-godz. 18:00, Dwór Zieleniewskich w Trzebini, Koncert Celtycki
-godz. 19:00, MOKSiR w Chrzanowie, Koncert utworów Michała Bajora
-godz. 19:00, Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, Finisaż wystawy: „Zofia Rydet. Zapis socjologiczny 1978-1990”

sobota, 17 marca
-godz. 18:30, Restauracja Stary Młyn w Trzebini, Pomoc dla Julii Przysiężniak
niedziela, 18 marca
-godz. 10:00, Plac Tysiąclecia w Chrzanowie, Żegnaj Zimo!- Rowerowa Marzanna
-godz. 18:00, Dom Kultury „Sokół” w Chrzanowie, „Pasja – a słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”