Krakowski Sąd wydał dziś wyrok skazujący na „pana Marka”, głównego informatora gazety „Co Tydzień”, która ponad rok temu opublikowała artykuł o tym, że podczas przebudowy jaworznickiego rynku miało dojść do łapownictwa. Sąd stwierdził, że nie doszło do korupcji ani do oszustwa. O co oskarżała gazeta „Co Tydzień”.

„Pan Marek” był podwykonawcą na tej budowie i został w pozwie sądowym oskarżony o pomówienie przez właściciela firmy Sławpol, Sławomira Barana, która przebudowywała Rynek. Sąd nie miał wątpliwości, że do pomówienia doszło i skazał „Pana Marka” na grzywnę i obciążył kosztami sądowymi.

To już kolejny wyrok, który zapadł w sprawie tego artykułu – jego autor Józef Matysik został już skazany w procesie cywilnym o naruszenie dóbr osobistych, w ciągu najbliższych dni będzie znany wynik apelacji. Obecnie toczy się również jego proces karny w tej sprawie.

Przypomnijmy, że po opublikowaniu artykułu o rzekomych łapówkach prezydent Silbert złożył doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa podczas przebudowy Rynku. Prokuratura po kilku miesiącach umorzyła jeden z wątków sprawy i odmówiła wszczęcia postępowania w przypadku kolejnych. Nie znalazła żadnych dowodów, że opisane w artykule zdarzenia miały miejsce.