Uniwersytet Łódzki w dniu 10 lutego byłą organizatorem Pucharu Polski Seniorów Kata w Judo. W turnieju organizowanym przez Polski Związek Judo udział wzięli przedstawiciele klubów z całej Polski w konkurencjach nage-no-kata, katame-no-kata oraz goshin-jutsu, w tym dwie pary z Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno.
Jako pierwsi na macie stanęli trenerzy Bartosz Machna i Dawid Kajdy rywalizujący w konkurencji nage-no-kata, która jest praktyczną ilustracją teoretycznych podstaw rzutów oraz pryncypiów ataku i obrony w pozycji stojącej. Tori i Uke przedstawiający tę formę oprócz nienagannej znajomości Nage-waza powinni wykazywać doskonałość w przemieszczaniu się Tsugi-ashi i Ayumi-ashi oraz obrotach ciała Tai-sabaki. Układ zawiera 15 rzutów podzielonych na 5 serii w tym: rzuty ręczne, rzuty biodrowe, rzuty nożne, rzuty poświęcenia z upadkiem na plecy oraz rzuty poświęcenia z upadkiem na bok. Doświadczeni trenerzy kolejny raz pokazali bardzo wysoką formę i stanęli na drugim stopniu podium Pucharu Polski Seniorów w Judo. Drugą parą na macie byli trenerzy Łukasz Proksa i Marek Tarabura w konkurencji katame-no-kata, która jest praktyczną ilustracją teoretycznych studiów ataku i obrony w parterze. Podczas demonstracji technik tej formy Tori i Uke wykorzystują charakterystyczną wysoką postawę klęczną Taka-kyoshi-no-kamae oraz specyficzny sposób przemieszczania się w pozycji klęcznej Shikko. Chwyty wchodzące w skład Katame-no-kata podzielone zostały na 3 grupy po 5 technik takich jak: trzymania, dźwignie oraz duszenia. Jaworzniccy szkoleniowcy nie zawiedli i po bardzo udanym występie wywalczyli srebrne medale Pucharu Polski Seniorów w Judo.
Tydzień wcześniej 04 lutego w Ośrodku Sportowym „Kolna” w Krakowie odbył się drugi w tym roku Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny. W zawodach organizowanych przez Polski Związek Ju-jitsu startowali najbardziej doświadczeni zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno i dzięki dobrej postawie na macie wywalczyli osiem medali zdobywając kolejne punkty rankingowe do kadry narodowej. Pierwsze miejsca wywalczyli: Aleksandra Masternak kat. -48kg, Hanna Kałuża kat. -44kg oraz Patryk Urban kat. -62kg. Drugie lokaty zajęli: Paweł Kozakiewicz kat. -41kg i Aleksander Olszówka kat. -34kg. Na trzecich pozycjach uplasowali się: Szymon Władyka kat. -77kg, Patryk Matusik kat. -55kg oraz Arkadiusz Małek kat. -66kg. Tuż za podium na piątym miejscu znalazł się Jakub Owczarek kat. -66kg.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich sympatyków sztuk i sportów walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.